بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

من یه زن متاهلم که تا چند ماه قبل نماز و مسجدم رو سعی میکردم ترک نکنم.هشت سالی بود که شاغل بودم و زندگی خوبی داشتم.تا اینکه اینقدر به خودم مغرور شدم که بدترین کار دنیا رو انجام دادم.هنوز باورش برام سخته.از خودم بدم میادد.اینکه چطور بعد از اینهمه زندگی صادقانه با همسرم،یدفعه دست به چنین کار……. زدم.خیلی زود پشیمون شدم و از محل کارم برخلاف اصرارهای همسرم،همکاران و خانواده استعفا دادم.
من و همسرم هر ازچندگاهی درباره مسائل و کارهایی که انجام دادیم حرف میزنیم.و از همدیگه حلالیت میطلبیم.ازش خواستم حلالم کنه اما نپرسه مشکل چیه.اونم بدون اینکه بپرسه گفته:هرچی که باشه حلالت کردم.
با سایت شما آشنا شدم نماز توبه رو خوندم و از خدا استغفار کردم.و برای هزارمین بار از همسرم حلالیت طلبیدم.بنظرتون خدا ممو میبخشّه؟دارم دیوونه میشم.

جواب

سلام بر شما

همین که متوجه شدید کارتون اشتباهه و همین که دست از کار نادرستتون کشیدید، اولین نشانه از لطف خداوند در حق شماست. 

بنابراین، مسیر توبه را به امید به لطف الهی طی کنید و سعی کنید بندۀ خوبی برای خداوند باشید. 

نماز اول وقت، خلوت با خدای متعال، سجده های طولانی، و مناجات با پروردگار از جمله کارهایی است که باید انجام دهید.

در رابطه با شوهرتان هم بهتر دست که به جای این حرف های که بعدها موجب بروز سوء ظن می شود، به او خدمت و محبت کنید. 

همیشه در سه موقع از روز استغفار کنید: بعد از نماز صبح، بعد از نماز عصر و قبل از خواب. هر بار، هفتاد بار بگویید: استغفر الله ربی و اتوب الیه.

اکنون که ماه مبارک رمضان است، سعی کنید قبل از اذان صبح لحظاتی را به خواندن دعای سحر اختصاص دهید و همچنین لحظاتی قبل از اذان معرب را هم به ذکر و تلاوت قرآن اختصاص دهید.

ان شاء الله که توبۀ شما مقبول واقع شود و در پرتو طاعت و عبادت نورانیتی ویژه پیدا کنید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی