بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از اقا پرهام

ایا اگر شخصی قبل از اذان خود ارضایی کند، و بعد از اذان صبح غسل کرده. روزه اش باطل است؟

جواب

سلام بر شما

۱ ـ خودارضایی، گناه کبیره است و باید در این ماه مهمانی خداوند، تصمیم جدی بگیرد که این گناه را برای همیشه کنار بگذارد: (کلیک کنید

۲ ـ این شخص باید قبل از اذان صبح غسل می کرد تا مشکلی برای روزه اش درست نشود. اما سؤال این است که چرا غسل را به تأخیر انداخته؟

۳ ـ اگر قصد داشته که قبل از اذان صبح غسل کند و خوابش برده روزۀ او صحیح است.

اما اگر فراموش کرده غسل کند، برای پاسخگویی به ان، نیاز است نام مرجع تقلید ایشان را بدانم.  

۴ ـ اما اگر به خاطر بی توجهی با خجالت از دیگران غسل نکرده، روزۀ او باطل است و باید بعد از ماه رمضان، قضای آن را به جا آورد.

توجه: هر چند که روزۀ او باطل است، اما باید همانند روزه داران از خوردن و آشامیدن  و … اجتناب کند و تا افطار امساک نماید.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی