بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نرگس

سلام اقاى نباتى.

اصلا فیلم بد نگاه نمى کنم. اصلا دوس ندارم که همچین گناهانى کنم.

چند وقته میرم به سایت هایى که در مورد مشکلات زناشویى حرف میزنند.

منم به عنوان کنجکاوى میخونم. بعضى اوقات یه کم تحریک میشم.

خیلى حساس شدم و عذاب وجدان می گیرم. می شه بگید خوندن این چیزا گناه داره یا نه؟

ممنون

جواب

سلام بر شما

رفتن به این سایت ها، تنها در صورتی اشکالی نداره که موجب بروز مفسده نشه.

اما شما که خانمی مجرد هستید، صحیح نیست که با رفتن به چنین سایت هایی فکر خود را مشغول کنید. افکار انسان باید آنقدر پاک باشد که جز رضای خداوند، چیز دیگری در آن نباشد. همان طوری که خودتان هم تجربه کردید، رفتن به چنین سایت هایی برای شما موجب مفسده شده و گرفتاری هایی را برای شما درست کرده. بنابراین، از چنین کارهایی اجتناب کنید و پای هر متن، و هر گفتگویی ننشینید.

اگر به این کارهای ادامه بدید، به تدریج، شهوتی مخفی در درون شما رشد می کنه که در آینده، خطرهای بزرگی در سر راه شما ایجاد می کنه و اجازه نمیده که از امتحان های الهی سربلند بیرون بیایید.  

پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ می فرماید: ترسناک ترین چیزی که بعد از خودم، بر شما می ترسم (سه چیز است که یکی از آن ها)   «الشَّهْوَةُ الْخَفِیَّة؛ شهوت خفیه» است. (الکافی، ج۵، ص۱۲۴) 

کسانی که به دام فساد و تبایی افتادند، یک شبه این طور نشدند. اولین انحرافشان این بود که افکار خود را مدیریت نکردند. آهسته ـ آهسته میل به گناه را در خود تقویت کردند و در نهایت کار به جایی رسید که آرزوی گناه را در مکنونات قلبی خود مشاهده کردند و بعدها هم خود گناه را انجام دادند. 

نکتۀ بعدی اینه که نباید خودتون رو در معرض چیزهایی قرار بدید که باعث تحریک شما بشه و چنین کاری از نظر شرعی اشکال داره. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی