بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سحر

باسلام من ۲۴ سالمه و مشکل کم کاری ترویید دارم که باعث یبوست شدید میشم مخصوصا درماه رمضان به دلیل اینکه نظم مصرف داروهایم به هم میخوردبه همین دلیل اماله میکنم ولی تا الان نمیدانستم روزه را باطل میکند یعنی اصلا نمی دانستنم منعنیش جی میشه حالا تکلیف من جیست اکراین کاررا نکنم دل درد شدیدی میکیرم حالا حکم این روزهای جندساله من جیست توروخدا کمکم کنید

جواب

سلام بر شما

اماله کردن با چیز روان، اگر از روی ناچاری هم باشد، باعث بطلان روزه است. 

اما استعمال شیاف هایی که برای معالجه است، اشکالی ندارد. 

اگر پاسخ سؤال خود را دریافت نکردید، در همین صفحه نام مرجع تقلید خود را ذکر کنید و بفرمایید که این اماله با چیز روان بوده یا نه؟

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی