بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام.اگر روزه داربعد ازافطار استمنا کند روزه اش چه حکمی دارد؟

جواب

سلام بر شما

از نظر فقهی، روزه اش صحیح است؛ اما: 

۱ ـ در ماه رمضان که ماه مهمانی خداوند است، حرمت صاحب خانه را شکسته است. کاملا واضح است که این کار زشت، گناه این کار را مضاعف می کند. در روایت آمده که هنگام افطار، روزه دار را بشارت به بهشت می دهند. حال، بدسلیقگی نیست که انسان، چنین ساعت آسمانی و پر شکوهی را برای خود تبدیل به ساعت جهنمی و شیطانی کند؟! 

۲ ـ با این کارش، مشمول لعن خداوند و ملائکۀ او می شود:

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرماید: «کسی که با دستش خودارضایی کند، ملعون است»

 امام صادق (علیه السلام) هم می فرماید:  سه گروه هستند که خداوند در روز قیامت با آنها سخن نخواهد گفت. به آن ها نگاه رحمانی نمی اندازد و اعمالشان را تزکیه نخواهد کرد. برای این افراد عذاب دردناکی است. … یکی از آن ها کسی است که خودارضایی کند.  (مطالعۀ بیشتر

بنابراین، لازم است که این شخص، قبل از هر چیزی مراقب افکار خود باشد و مراقب باشید که ظرف فکری خود را بستری برای رشد و نمو خطورات شیطانی نکند و به جای فکر کردن به مسائل غریزی، به مسائل معنوی و آسمانی فکر کند. (کلیک کنید)

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ حکم روزۀ کسی که بعد از افطار خودارضایی کند!

 • نا معلوم

  سلام یعنی اگر بعد از افطار کسی خود ارضایی کند کفاره ندارد؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۱۳م, ۱۳۹۴ ۰۸:۵۹:

  سلام بر شما
  پاسخ سؤال خود را از اینجا دریافت کنید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی