بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فرزانه

سلام ببخشید من به این فصل حساسیت دارم چشام پر خون میشه مجبورم قطره بندازم بعضی وقتا داخل گلو میشه نمیتونم قورتش ندم اما وارد دهنم نمیشه. نمیدونستم باطل میشه روزه ام حالا باید قضای روزه مو بگیرم ؟؟؟

جواب

سلام بر شما

با توجه به اختلافی بودن این موضوع، نام مرجع تقلید خود را هم ذکر بفرمایید. 

به هر حال اگر یقین ندارید که قطره وارد گلوی شما شده و به این مسأله شک دارید، اشکالی برای روزه شما نیست. 

ولی به هر حال برای دریافت پاسخ صحیح باید نام مرجع تقلیدتان را هم ذکر کنید. 

توصیه: 

یکی از متخصصین چشم می گوید:  … افراد می‌توانند پس از چکاندن قطره در چشم، گوشه داخلی چشم را به مدت ۱٫۵ تا دو دقیقه فشار دهند تا سطح چشم مواد دارویی را جذب و از ورود این مواد به حلق جلوگیری کنند.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی