بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از یه بنده

با سلام و تشکر به خاطر سایت خوبتان،حاج آقا من در نوجوانی دچار عمل خودارضایی بودم،متوجه بودم که این عمل عمل زشتی است اما نمی توانستم ترک کنم اما یادم نمیاید که حرام بودن آن را هم میدانستم یا نه، همچنین مطمئن هستم که نمی دانستم که این عمل نیاز به غسل دارد؟ حکم نماز و روزه های آن ایام من چیست؟ آیا کفاره هم بر من واجب است؟ در میان سوالاتتان دیدم که فرمودید اگر به اوج لذت برسیم نیاز به قضا دارد، آیا سست شدن بدن و لرزش آن همان اوج لذت است؟ من مقلد رهبری هستم، بعد از اینکه جواب خود را از سایت شما گرفتم دیگه نیازی نیست از دفتر ایشان استفتا کنم؟ چون حضوری و تلفنی خجالت میکشم سوالم را بپرسم از طریق سایتشان هم باید ایمیل بدهم که نمی خواهم ایمیلم را هم بدهم پس دیگه میتونم به سایت شما اکتفا کنم؟

ببخشید حاج آقا سوال دیگرم اینه روزه را عمدا و غیر عمد باطل کردن یعنی چه؟ با شرایط بالا و جهل من نسبت به مسئله غسل بعد از آن آیا روزه من به صورت عمد باطل شده یا نه؟

جواب

سلام بر شما

مقام معظم رهبری در رابطه با جنابت خانم ها می فرماید:

در خانم ها لازم نیست منی، با جستن خارج شود. بلکه خارج شدن مایع در اوج شهوت، حکم منی را دارد و سبب جنابت می شود. در صورتی که خانم ها از نظر جنسی به حدی تحریک شوند که به حالت رعشه جنسی و یا ارگاسم برسند ( اوج شهوت) و در این حالت مایعی از آن ها خارج شود، جنب می شوند و باید غسل کنند، در غیر این حالت آنچه خارج می شود پاک است . نیازی به غسل ندارد که به آن “مذی” می‌گویند.
بنابراین اگر در اوج شهوت نباشد و مایع خارج شود، پاک است و یا به اوج شهوت برسد و مایع خارج نشود،باز هم جنب نمی‌شود. اگر شک کند که به اوج شهوت رسیده یا نه و مایع خارج شود، باز حکم جنابت را ندارد و غسل لازم نیست. (اینجا)

اگر در گذشته نمی دانستید که احکاک جنابت چیست و نمی دانستید که باید غس کنید، روزه های شما صحیح است، اما باید نمازهایی را که در حال جنابت خوانده اید، قضا کنید. همچنین اگر شک دارید که در گذشته جنب شده اید یا نه؟ اصل بر این است که جنب نبوده اید؛ بنابراین نمازهایی هم که در آن حالت خوانده اید، صحیح است و نیازی به قضا ندارند. 

اگر سؤال دیگری دارید در ذیل همین صفحه مطرح بفرمایید

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ حکم روزه ها و نمازهایی که در حالت جنابت انجام دادم

 • عسل

  خواهشا جواب سوالمو بدید.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۲م, ۱۳۹۴ ۰۶:۲۶:

  سلام بر شما
  چشم/ مشغول مطالعۀ سؤال شما بودم

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی