بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم هاجر

با عرض سلام
۱-اگه یه خانمی با یه آقایی عقد موقت انجام بدهد بعد اتمام زمان اگر بخواهد دوباره با همان مرد عقد موقت داشته باشد باید عده نگه دارد؟
۲-سوال بعدی اینکه اصلا مدت عده چقده؟آخه بعضیا میگن ۳ماه ولی بعضی هام میگن به اندازه ۳تا پاکی
جواب
سلام بر شما
(با عرض پوزش از تأخیر در پاسخگویی)
۱ ـ با توجه به این که قصد دارم با همان مرد، عقد بخواند، نیازی به عده نیست و می تواند بلافاصله بعد از اتمام عقد سابق، عقد جدید بخواند. 
۲ ـ در رابطه با مقدار عده، به اینجا مراجعه کنید. 
موفق باشید. 
متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی