بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال

 سلام حاج آقا. دختری هستم که بکارت داشتم. با مردی عقد موقت خواندم و بنا شد که در آمیزش جنسی کاری با بکارتم نداشته باشد، اما متاسفانه بکارت خود را از دست دادم. 

آیا آن پسر به من مدیون است؟ 

جواب: 

سلام بر شما

اگر در اثنای آمیزش راضی شده باشید، چیزی به گردن پسر نیست و خودتان حاضر به انجام این کار شده اید. 

اما اگر راضی به انجام این کار نبوده اید و آن پسر شما را اغفال کرده است، به شما مدیون است و باید «مهر المثل» شما را بدهد.

یعنی باید مشخص شود که دختری مثل شما، در عقد دائم، چقدر مهریه دارد و سپس بر گردن اوست که مهریۀ شما را پرداخت نماید.  (منبع جواب

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

3 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ حکم ازالۀ بکارت دختر در فرض اغفال

 • فرح

  باسلام و خسته نباشید..من قبلا بکارت مو از دست دادم از راه نامشروع،حال بعد چندسالبرای اینکه گناه نکنم تصمیم گرفتم با مردی صیغه شوم آیا صیغه درست است؟

  [پاسخ]

 • فرح

  آیا اگر مردی ک میخام باهاش صیغه شوم نداند ک قبلا بکارت خود را لز دست دادم،آن صیغه محرمیت درست است یا باطل؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مهر ۳۰م, ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷:

  سلام علیکم.
  صیغه درست است.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
 • بازدید امروز: 2975
 • بازدید دیروز: 3751
 • بازدید سال: 1613704
 • کل نوشته‌ها: 1274
 • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی