بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال

 سلام حاج آقا. دختری هستم که بکارت داشتم. با مردی عقد موقت خواندم و بنا شد که در آمیزش جنسی کاری با بکارتم نداشته باشد، اما متاسفانه بکارت خود را از دست دادم. 

آیا آن پسر به من مدیون است؟ 

جواب: 

سلام بر شما

اگر در اثنای آمیزش راضی شده باشید، چیزی به گردن پسر نیست و خودتان حاضر به انجام این کار شده اید. 

اما اگر راضی به انجام این کار نبوده اید و آن پسر شما را اغفال کرده است، به شما مدیون است و باید «مهر المثل» شما را بدهد.

یعنی باید مشخص شود که دختری مثل شما، در عقد دائم، چقدر مهریه دارد و سپس بر گردن اوست که مهریۀ شما را پرداخت نماید.  (منبع جواب

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

3 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ حکم ازالۀ بکارت دختر در فرض اغفال

 • فرح

  باسلام و خسته نباشید..من قبلا بکارت مو از دست دادم از راه نامشروع،حال بعد چندسالبرای اینکه گناه نکنم تصمیم گرفتم با مردی صیغه شوم آیا صیغه درست است؟

  [پاسخ]

 • فرح

  آیا اگر مردی ک میخام باهاش صیغه شوم نداند ک قبلا بکارت خود را لز دست دادم،آن صیغه محرمیت درست است یا باطل؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مهر ۳۰م, ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷:

  سلام علیکم.
  صیغه درست است.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت