امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال

 سلام حاج آقا. دختری هستم که بکارت داشتم. با مردی عقد موقت خواندم و بنا شد که در آمیزش جنسی کاری با بکارتم نداشته باشد، اما متاسفانه بکارت خود را از دست دادم. 

آیا آن پسر به من مدیون است؟ 

جواب: 

سلام بر شما

اگر در اثنای آمیزش راضی شده باشید، چیزی به گردن پسر نیست و خودتان حاضر به انجام این کار شده اید. 

اما اگر راضی به انجام این کار نبوده اید و آن پسر شما را اغفال کرده است، به شما مدیون است و باید «مهر المثل» شما را بدهد.

یعنی باید مشخص شود که دختری مثل شما، در عقد دائم، چقدر مهریه دارد و سپس بر گردن اوست که مهریۀ شما را پرداخت نماید.  (منبع جواب

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

3 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ حکم ازالۀ بکارت دختر در فرض اغفال

 • فرح

  باسلام و خسته نباشید..من قبلا بکارت مو از دست دادم از راه نامشروع،حال بعد چندسالبرای اینکه گناه نکنم تصمیم گرفتم با مردی صیغه شوم آیا صیغه درست است؟

  [پاسخ]

 • فرح

  آیا اگر مردی ک میخام باهاش صیغه شوم نداند ک قبلا بکارت خود را لز دست دادم،آن صیغه محرمیت درست است یا باطل؟

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مهر ۳۰م, ۱۳۹۵ ۰۹:۵۷:

  سلام علیکم.
  صیغه درست است.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
 • کاربران حاضر: 5
 • بازدید امروز: 395
 • بازدید هفته: 29478
 • بازدید ماه: 138379
 • بازدید سال: 1662243
 • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۸, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی