بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از مینا خانم

سلام
دختری هستم که بکارت خود را از رابطه نامشروع از دست دادم و به صیقه موقت اقای دیگری در امدم بدون اذن پدرو بدون حضور شاهد
مدت صیغه را ۹۹ ساله تعین کردیم و حالا قصد جدایی از وی را دارم
با توجه به مطالب سایتتون که صیقه دختری که بکارتش را از دست داده است هم بدون اذن پدر باطل است .ایا برای جدایی لازم است خطبه طلاق بخوانیم ؟ یا صیقه خود به خود از ابتدا باطل بوده؟
در ضمن اقا راضی به جدایی و خواندن طلاق نمی شوند.

لطفا راهنماییم کنین که برای جدایی از ایشان باید چه کار کنم؟

جواب

سلام بر شما

باید نام مرجع تقلید خود را ذکر کنید 

شما دو تا کار انجام دادید:

اولا در حالی که بکارت خود را در روابط ناشروع از دست دادید، بدون اذن پدر ازدواج کردید. در این خصوص، نظر علما با یکدیگر متفاوت است. برخی، این ازدواج با باطل می دانند و برخی دیگر صحیح!

برای دریافت نظر مرجع تقلید خود اینجا کلیک کنید. 

ثانیا: موضوع دوم، جریان عقد ۹۹ ساله است. در این رابطه هم نظر علما تفاوت دارد. برخی می گویند چنین عقدی صحیح است،برخی می گویند باطل است و برخی دیگر هم می گویند که تبدیل به عد دائم می شود.

برای دریافت نظر مرجع تقلید خود اینجا کلیک کنید. 

اگر سؤال دیگری داشتید، در ذیل همین صفحه مطرح بفرمایید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ دختری که بکارت خود را از راه نامشروع از دست داده، و بدون اذن پدر، صیغۀ ۹۹ ساله شده

 • مینا

  با سلام
  در واقع مرجع تقلید مشخصی هم ندارم در سن کم حدود ۱۳ سالگی بدون هیچ تحقیق و شناختی فقط به مبنای تشخیص روز عید فطر ایشون و تنها در همون یک مورد از اقای مکارم پیروی کردم
  و هیچ وقت دیگه ای از هیچ مرجعی تقلید نکردم و حالا در این مورد پیش امده نمیدونم مجبورم که از اقای مکارم تقلید کنم یا میتونم مرجع دیگری انتخاب کنم و از این به بعد از مرجع جدید تقلید کنم
  لطقا راهنماییم کنین که در خال حاضر دقیقا برای جدایی از آن اقا باید چه کنم؟
  با تشکر

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی