بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از علی آقا

سلام ـ خسته نباشید

خواستم بپرسم من حدودن ساعت ۳:۲۷ دقیقه داشتم اب می خوردم و یک دقیقه دیگه اذان بود و داشتم آب می خوردم که صدای اذان رو شنیدم نصفی از آب که فرو رفته بود و بقیش رو وقتی که صدای اذان رو شنیدم بیرون ریختم، و دلیل اینکه نتونستم اذان رو از تلویزیون بفهمم اینه که دقیقن کانال ۵ ما خرابه! حالا روزه ی من باطله؟!!

لطفا بهم خبرشو بدید. ممنون.

جواب

سلام بر شما

اگر تحقیق کردید و مطمئن شدید که برای آب خوردن وقت دارید، روزۀ شما صحیح است.

اما اگر از روی احتمال و بی مبالاتی آب خوردید، روزه باطل است. 

البته بر فرض باطل بودن روزه، باید تا افطار امساک کنید (کاری که روزه را باطل می کند انجام ندهید) و بعد از ماه رمضان، قضای ان را به جا آورید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی