بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از علی آقا

سلام ـ خسته نباشید

خواستم بپرسم من حدودن ساعت ۳:۲۷ دقیقه داشتم اب می خوردم و یک دقیقه دیگه اذان بود و داشتم آب می خوردم که صدای اذان رو شنیدم نصفی از آب که فرو رفته بود و بقیش رو وقتی که صدای اذان رو شنیدم بیرون ریختم، و دلیل اینکه نتونستم اذان رو از تلویزیون بفهمم اینه که دقیقن کانال ۵ ما خرابه! حالا روزه ی من باطله؟!!

لطفا بهم خبرشو بدید. ممنون.

جواب

سلام بر شما

اگر تحقیق کردید و مطمئن شدید که برای آب خوردن وقت دارید، روزۀ شما صحیح است.

اما اگر از روی احتمال و بی مبالاتی آب خوردید، روزه باطل است. 

البته بر فرض باطل بودن روزه، باید تا افطار امساک کنید (کاری که روزه را باطل می کند انجام ندهید) و بعد از ماه رمضان، قضای ان را به جا آورید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2902
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613631
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797