بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب یاسین

غسل واجب که داشتم انجام دادم بعد از دو روز متوجه شدم که مانعی روی ناخنم هست که متوجه آن نشده بود آن را بر طرف کردم ودوباره غسل کردم حالا باید روزه ونمازهای این دو روز را دوباره به جا آورم یا نه.؟

جواب

سلام بر شما

روزه های شما صحیح است. (دلیلش این است که شرط طهارت برای روزه، شرط واقعی نیست) 

اما قبل از پاسخگویی در رابطه با نمازتان، لازم است که نام مرجع تقلید و مقدار آن مانع را بدانم. 

منتظر هستم.

تکمیل سؤال:

مرجع تقلید  آقا ی مکارم .و به انداره خیلی کم وقتی داخل آفتاب بود متوجه شدم روی ناخنم هنوز مانده خیلی خیلی کم.

جواب تکمیلی

نظر آیت الله مکارم شیرازی این است که اگر این مانع، از عدس بزرگتر نباشد، غسل صحیح است و مشکلی ندارد

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی