بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای اسدی

سلام / به امید ظهور صاحب الزمان

خدمت شما عر ض میکنم از زمانی که روزه به بنده واجب شده، روزه گرفتم. ولی از اواخر ماه مبارک بدلیل بیماری معده به پزشک مراجعه نموده و بین ۳۰ تا ۴۵ روز دارو مصرف می کنم. سال گذشته پزشک به بنده گفت: “شما نباید روزه میگرفتی!”

با توجه به اینکه در اثر روزه گرفتن دچار بیماری گوارش می شوم و بدلیل مشکل عصبی پزشک اعصاب بنده گفته فشار شما نباید پائین بیاید تکلیف چیست؟

مقلد آیت اله فاضل و بعد آیت اله مکارم می باشم

جواب

سلام بر شما 

باید مراقب سلامتی خود باشید. یعنی به گونه ای روزه بگیرید که به سلامتی شما لطمه ای وارد نشود. اگر روزه گرفتن موجب شود که در کوتاه مدت و یا در دراز مدت لطمه ای به سلامتی شما بخورد، چنین روزه ای جایز نیست. البته تشخیص حال شما و اینکه چه مقدار می توانید روزه بگیرید و چه مقدار می توانید نگیرید، به عهدۀ خود شماست. حتی اگر می بینید به هیچ وجه نمی توانید روزه بگیرید، اشکالی ندارد. روزه ها را می خورید و در فرصت های آینده ـ مثلا زمستان همان سال ـ قضای آن را به جای آورید.

سلامت باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی