بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مینا

سلام من چند وقت پیش به همسرم خیانت کردم .با کسی که قبل ازدواجم بهم علاقه داشتیم رابطه داشتم .من آدم پاکی بودم که هیچوقت باکسی رابطه نداشتم ولی بعد از ازدواج مشکلات با همسرم باعث شد ناخودآگاه وارد این مسیر بشم. ولی درست زمانی که قصد داشتم رابطه رو تموم کنم همسرم از طریق موبایلم پی به رابطه من برد. البته نمیدونه دچار گناه کبیره شدم. فقط شک کرده. ولی بخاطر همین پیام هایی که خوانده با اونکه منو بخشیده ولی هربار ازم میخواد راستشو بگم اگه کاری کردم. منم هربار به دروغ گفتم فقط ارتباط پیامی داشتیم. به خاطر دروغی که میگم دارم میمیرم از ناراحتی. باردارم هستم و دچار مشکلات روحی زیادی شدم..خیلی ناراحتم بارها به درگاه خداتوبه کردم ولی چیکار کنم همسرم قانع بشه؟ چندبار خواستم حقیقتو بهش بگم ولی تو این سایتا خوندم نباید واقعیتو بگم.حالا موندم اگه بعدا بفهمه چی میشه.خیلی ناراحتم

جواب

سلام بر شما

گفتن حقیقت که به هیچ وقت به صلاح شما و همسرتان نیست. بنابراین، نباید مطلبی در رابطه با رفتارتان به ایشان بگویید. 

ولی به نکات ذیل توجه کنید: 

۱ ـ گناه زنا، تاریکی سختی برای انسان داره. شما بیش از آن که حق شوهر را ضایع کرده باشید، حق خداوند را ضایع کردید که مرتکب این کناه زشت شدید. بنابراین، در درگاه الهی توبه کنید، راه گناه را به روی خود ببندید و همچنین با خداوند خلوت داشته باشید، و با انجام اعمال مستحبی (قرائت قرآن و مناجات) نورانیت خود را زیاد کنید.

خداوند در قرآن کریم می فرماید: «ِ إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئاتِ»؛ «همانا حسنات بدی ها را از بین می برند». پس سعی کنید حسنات خود را زیاد کنید تا نورانیت آن ها، تاریکی گناه شما را از بین ببرد.

در سه وقت از روز به صورت خاص استغفار کنید: بعد از نماز صبح، بعد از نماز عصر و قبل از خواب. در این وقت ها هفتاد بار بگویید: أستَغفر الله و اتوب الیه»

همچنین زیاد صلوات بفرستید ، چرا که صلوات گناهان را محو می کند. 

۲ ـ تا جایی که می توانید به همسرتان خدمت کنید و به او محبت کنید. این کار شما باعث می شود که در حق همسرتان جبران کرده باشید و نیز موجب می شود که رحمت خداوند هم وارد زندگی شما شود. از روایت ها برداشت می شود که محبت و خدمت به همسر، کفارۀ گناهان است.  شوهرتان را دوست داشته باشید و به جلوه های زیبای زندگی خود چشم بدوزید. 

۳ ـ در بستر بندگی خوب خداوند، امید به بخشش او داشته باشید . بدانید که اگر کسی صادقانه به درگاه الهی بیاید و صادقانه توبه کند، خداوند هم توبه پذیر است: «لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّه إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ»؛ «از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را مى‏آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است» (سورۀ زمر، آیه۵۳)  

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی