بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سودا

سلام آیا زنا وخودارضایی که هر دو کار زشت رو یک زن انجام بدهد در حالی که شوهر هم داشته باشد ولی در جوانی بعد مرگ شوهر زن یکدفعه از حالت شیطانی در میاد وبه شدت پشیمان کارهایش می باشد خداوند او را می بخشد چکار کند تا شوهرش نیز او را ببخشد

جواب

سلام بر شما

هر چند که زنا و خودارضایی، هر دو از گناهان کبیره هستند؛ اما این خانم که از کار زشتش توبه کرده، باید امید به رحمت الهی داشته باشد و برای جبران گذشتۀ خود، راه معنویت را در پیش گیرد. 

اگر این خانم با خلوت و بندگی خداوند، تاریکی های گذشته را شستشو دهد، امید وافری داشته باشید که خدای متعال هم او را خواهد بخشید. 

همچنین برای جبران حق شوهرش می تواند، عبادت ها و خیراتی را به همسرش هدیه دهد. مثلا برای او استغفار کند و طلب بخش نماید و یا اینکه برای او نماز قضا بخواند و یا این که صلوات و تلاوت قرآن را به او اهدا کند، در چنین صورتی شوهرش هم به لطف الهی راضی خواهد شد. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی