بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم معصومه

سلام من دختری ۱۹ ساله هستم،چند وقت پیش با پسری دوست بودم اونم تلفنی فقط،حالا میخوام ازدواج کنم،اول باید به خوستگارم بگم قبلا دوست پسر داشتم؟دوم اینکه من اون پسره خیلی اعتماد داشتم شمارمم داره،خطمم تازه گرفتم نمیتونم دوباره عوض کنم،البته پسره گفت شمارتو پاک کردم،حالا من واقعا نمیدونم چیکار کنم،اگه الان ازدواج کنم زندگیمو با استرس شرو کنم،واقعا زندگیه خوبی نخواهم داشت،نمیدونم چیکار کنم،به نظرتون به خواستگارم که شرایطش خوبه جواب منفی بدم به این دلیل؟؟یا چیکار کنم؟؟

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که از این کارتون توبه کردید، نباید موضوع را با همسرتان در میان بگذارید. البته سعی کنید برای جبران گذشته، رابطۀ خوبی با خداوند برقرار کنید و با اعمال صالحی از قبیل “نماز”، “خلوت با خداوند”، “توسل به اهل بیت”، “خدمت به والدین” و “محبت به همسر”، گذشتۀ خود را محو کنید. 

خواستگار خوب هم نعمت و رزق الهی است و باید قدر او را بندانید. بنابراین “نه” گفتن به خواستگار به خاطر چنین مسائلی کفران نعمت است. 

در رابطه با ان پسر هم نگران نباشید. همین که تقوای الهی را رعایت کنید، خداوند هم حافظ و نگهبان شما خواهد بود. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت