بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مهدیه

سلام.من دختری ۱۷ ساله ام که از وقتی به سن تکلیف رسیدم در نمازم کاهلی میکردم.چند بار توبه کردم که دیگه نمازم رو ترک نکنم ولی موفق نشدم.تا حالا نماز توبه نخوندم از خدا خیلی خجالت میکشم.یه مدت هم افسردگی داشتم که هنوز خوب نشده. احساس میکنم خدا دیگه منو نمیبخشه خیلی ناراحتم هرشب کابوس میبینم.نمیدونم چیکار کنم.اگه توبه ام کنم بازم احساس میکنم مثله قبل پاک نیستم.نمیدونم چیکار کنم.خیلی میترسم.لطفا راهنماییم کنید.
جواب:
خواهرم هیچ وقت از خداوند و لطف او ناامید نشوید. یقین و امید از ناحیه ی خداوند است و تردید و یأس از ناحیه ی شیطان. هنوز سنی از شما نگذشته که این جور نگران هستید. خدا رو شاکر باشید که حس توبه و بازگشت را در اوایل جوانی در شما قرار داده.

سعی کنید با امید به لطف خداوند و با تغییر جدی در روند زندگی خود، بنده ی خوبی برای خداوند شوید. البته برای نماز خواندن، سعی کنید که نماز خود را در اول وقت آن به جا بیاورید و به هیچ بهانه ای نماز اول وقت را ترک نکنید. با ادامه ی این کار، نماز جزو برنامه ی زندگی شما می شود و دیگر آن را ترک نکنید.

یکی دیگر از عوال ترک نماز، احساس بی ارزشی است و این که انسان فکر کند نمازش فایده ای ندارد.

خواهرم! حتی اگر نمازتان هم با حضور قلب نباشد، مطئمن باشید که این نماز هم ارزشمند است و ملائکه ی رحمت الهی به شما نظر می اندازند. بنابراین به هیچ بهانه ای نماز را ترک نکنید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی