بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نفیسه

سلام من به شکلی وسواس فکری گرفته ام وفکر باطل کردن روزه من را آزار میدهد ولی اصلا قصد باطل کردن روزه را ندارم و هرچه خود را مشغول میکنم که این فکر را نکنم نمیتوانم آیا روزه های من باطل میشود؟

جواب

سلام بر شما

تا زمانی که چیزی نخورید و نیاشامید و کار دیگری که روزه را باطل می کند انجام ندهید، روزۀ شما باطل نیست. 

بنابراین، اگر فکر باطل کردن روزه دارید، تا وقتی که فکرتون عملی نشده، مشکلی برای روزۀ شما ایجاد نمی شود. 

برای بر طرف شدن وسواس هم بهتر است تفریح داشته باشید، از اضطراب و پریشانی فاصله بگیرید و نیز افکار و رفتار خود مدیریت کنید.  سعی کنید رابظل خوبی را اطرافیان خود داشته باشید. به جای ان که به تنهایی پناه ببرید، در میان جمع باشید و با گفتگو با آن ها اوقات خوشی را برای خودر قم بزنید. همچنین فعال و پر نشاط باشید. و با پر کردن اوقات فراقت خود، زمینۀ بروز افکار وسواسی را از بین ببرید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی