بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم لطیفی

سلام خدمت حاج اقا نباتی. من دختری ۲۰ساله دارم در دانشگاه فرهنگیان دانشجو هست خواستگار زیاد داره اهل ایمان و تقوا هستند ولی از نظر مالی مشکل دارم خواستگارشو رد میکنیم حتی برای خرید حلقه نامزدی. هم مشکل داریم نمی دونم چکار کنم هر چه هم توکل بر خدا میکنم بازم استرس دارم این اخر دخترم. میگه بیخیال ازدواج میشم لطفا کمکم کنید نمدونم چکار کنم

جواب

سلام بر شما

به شما پیشنهاد می کنم که به خاظر مسائل مالی خواستگارهای دخترتون رو رد نکنید.
امید به لطف خداوند داشته باشید و اجازه بدید که خواستگارها برای دیدن خانواده شما به منزلتون بیان.
اطمینان داشته باشید که خدای متعال اجازه نمیده بندۀ مؤمنش شرمنده بشه و اجازه نمی ده که در بن بست گرفتار بشه.
خدای متعال می فرماید: «مَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ یَرْزُقْهُ مِنْ حَیْث لا یَحْتَسِب» ؛ هر کس تقواى الهى پیشه کند، خداوند راه نجاتى براى او فراهم مى‏کند، *و او را از جایى که گمان ندارد روزى مى‏دهد»
رزق «من حیث لا یحتسب» یعنی اگر تمام فکر و تدبیر خود را جمع کردید و به جایی نرسیدید، اگر راه های رسیدن به رزق مادی را به روی خوا بسته می بینید، فکر نکنید که این راه برای خدای متعال هم بسته است. خدای متعال رزق شما را از راهی می رساند که به هیچ وجه به ذهنتان خطور نمی کند و اجازه نمی ده بندۀ مؤمنش شرمنده شود. ان هم در مسآله ای مثل ازدواج دخترش!
ُ وَ مَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُه»؛ و هر کس بر خدا توکّل کند، کفایت امرش را می کند
موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت