بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فرشته

سلام و خسته نباشید خدمت شما
سوالی داشتم ممنون میشدم سریع جواب بدید
بنده مقلد جناب آقای سیستانی هستم
من امروز را روزه گرفتم ولی در اواسط روز با ضعف بسیار شدیدی مواجه شدم و به خاطر درد شدید روزه ام را افطار کردم
من نمیدانستم این کار کفاره دارد یانه ودر ضمن نمیدانستم باید بقیه روز را امساک کنم حال میخواهم بدانم علاوه بر قضای روزه کفاره هم برگردن من هست واگر هست چه مقداری باید کفاره بدهم؟

جواب

سلام بر شما

اگر تحمل روزه داری برای شما غیر ممکن بود می توانستید به اندزه ای که توان بدنی خود را به دست آورید، غذا یا آب بخورید. و مابقی روز را امساک کنید. در چنین صورتی روزۀ شما باطل است و باید بعد از ماه رمضان قضای آن را به جا آورید. اگر عمدا و با وجود آگاهی از مسأله، امساک نکنید، معصیت کرده اید، اما کفاره ای به گردنتان نیامده است. اگر از حکم شرعی هم مطلع نبودید، طبیعتا معصیتی هم نکرده اید.

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2042
  • بازدید دیروز: 5098
  • بازدید سال: 1618131
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی