بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

سلام / من دختری ۱۸ساله هستم. چهارسال هست که عقدکردم. چندماه پیش تلفنی بایکی ارتباط داشتم خداشاهده کوچکترین حرفی بهش نزدم که تحریک بشه وزمانی که بهم پیشنهاد زنا داد، به شدت مخالفت کردم و بدون درنگ رابطمو باهاش قطع کردم. اون به شدت منو تهدید می کرد که بره به نامزدم همه چیو بگه. منهم خیلی ترسیدم و به نامزدم همه چیو گفتم. چندماه از اون قضیه گذشت و رابطه منو نامزدم مثل قبل شد تا اینکه نامزدم دیشب بهم گفت: »دیگه نمیتونه با من ادامه بده چون بهم اعتماد نداره».

..میدونم گناه بزرگی درحقش کردم ولی بایدبگم که قبل از این اتفاق، رابطه ما چندان گرم و صمیمی نبود. در ابتدا من به این وصلت راضی نبودم و با اخلاقای بچگانه ام کاری می کردم که از هم جدا شیم و شاید همین دلیل این همه سرد شدن نامزدم به من همین باشه. ازاین وضعیت خسته شدم. میدونم که غرورشو له کردم و ابروی یه مرد جوون و بردم. ما دوتا فکر می کنیم تنها راه برگردوندن غرور و عزت نامزدم جداییه. و تحقیر شدن من به منزله کیفر گناهم است. خدا شاهده من خودمو برای عاقبت این کار بدم اماده کردم و اگه واقعا راه مناسب جداییه جدا میشم ولی فقط از یه چیز می ترسم؛ این که با طلاق من پدر و مادرم دل شکسته میشن و من ارزش اینو ندارم که دل ادمای به این بزرگی رو رنجور کنم.

رابطه منو نامزدم بسیار سرد و بی روحه و حتم دارم سردتر هم خواهد شد. چون هیچ علاقه و اعتمادی بین ما نیس.

من بایدچیکار کنم؟ خواهشا سریع جواب بدید، چون زندگیم داره از هم می پاشه

جواب

سلام بر شما

از اتفاق پیش آمده متأسفم.

اشتباه اول شما برقراری رابطه با نامحرم بوده که موجب غضب خداوند می شود. و اشتباه دوم شما هم بازگو کردن این مشکل در نزد همسر بوده. 

اما به هر حال گذشته ها گذشته و باید به فکر زمان حال و آینده باشید.  

الان همسر شما واقعا نگران اتفاقات رخ داده است و احساس می کند که شما صداقت در محبت نداشته اید و به غرورش لطمه زدید.

به شما توصیه می کنم که:

۱ ـ به خاطر عذاب وجدانی که دارید، احساساتی برخورد نکنید، عجله نکنید و امیدوار باشید که همین زندگی هم قابل ترمیم است. می توانید به محبت هایی که در حق شوهرتان می کنید و با صداقت هایی به در آینده نشان می دهید از او دلجویی کنید. 

۲ ـ تقوای الهی کلید درهای بسته است. قسمت اعظم مشکلات پیش آمده، به دلیل گناهان شما و رو گردانی از خداوند بوده است. اگر تقوای الهی داشته باشید! اگر تمامی گناهان خود را کنار بگذارید! و اگر با خداوند خلوت داشته باشید، می توانید امیدوار باشید که خدای متعال ـ که مالک قلب هاست ـ دل های شما دو نفر را به سمت یکدیگر متمایل کند و مشکلات میان شما را برطرف کنید. خیلی امید داشته باشید و مطئمن باشید که خدای متعال می تواند چنین کاری را انجام دهد و مهمترین شرط آن، بندگی و طاعت اوست.

امیرالمؤمنین (علیه السلام) می فرماید: «إِنَّ تَقْوَى اللَّهِ مِفْتَاحُ سَدَاد…َ تُنَالُ الرَّغَائِب‏»؛ «همانا تقوای الهی کلید درهای بسته است… به وسیلۀ تقوی انسان به آرزوهای بلند خود خواهد رسید.» (نهج البلاغه، خطبۀ ۲۳۰)   

۳ ـ بنابراین، با خداوند خلوت داشته باشید و از رخداد پیش آمده، فرصتی بسازید برای اصلاح گذشتۀ خود. و چشم امید بدوزید به آینده ای نورانی و معنوی! از کجا معلوم! شاید اتفاقات رخ داده تلنگری برای شما بود که بیش از این در جادۀ بدی ها قدم برندارید و در اوایل ماه مهمانی خداوند مسیر دیگری را برای خود برگزینید!

۴ ـ چند روزی را با همین خلوت ها سپری کنید و سپس با توکل به خداوند با همسرتان گفتگو کنید.

اگر نیاز کمک بیشتری بود، می توانید با بنده تماس بگیرید. 

ان شاء الله که مشکلتان حل شود و در کنار هم خوشبخت باشید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی