امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا سعید

سلام / من دانشجو هستم در یک روز از ماه رمضان من دو امتحان داشتم که به سختی توانستم آنها را بگذرانم دو روز بعد آن هم من دو امتحان داشتم که سختر از آن دو تای قبلی بود برای همین موضوع من روزه آن روز را اصلا نگرفتم در حالی که اطمینان داشتم اگر روزه میگرفتم نمیتوانستم دوام بیاورم و روزه خود را باطل میکردم.این در شرایطی میباشد که بنده مقلد امام خامنه ای میباشم و چون برای رفتن به دانشگاه از حد ترخص خارج میشوم برای ادای نماز خود طبق استفتاِات امام خامنه ای از مرجع تقلید دیگری استفاده میکنم .آیا گرفتن یک روزه به جای آن کافیست یا خیر ؟ آیا کفاره باید بدهم؟

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که امتحان و سختی درس، عذر موجهی برای روزه خواری نیست، باید علاوه بر قضا، کفاره هم بدهید. (یه شصت روز روزه می گیرید و یا اینکه شصت فقیر را سیر می کنید) 

برادرم! هر چند که کار اشتباهی انجام دادید، اما حداقل از این تجربۀ تلخ برای ایندۀ خود استفاده کنید و مراقب باشید که دیگر چنین کاری انجام ندهید. (این قسمت را هم مطالعه بفرمایید

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 2
  • بازدید امروز: 384
  • بازدید هفته: 29467
  • بازدید ماه: 138368
  • بازدید سال: 1662232
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۸, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی