بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مریم ـ شیراز

سلام،من۲۲سالمه وباکره هستم،پسرخالم خواستگارمه،ک پدرم مخالفه بخاطریه مشت دلایل غیرمنطقی مانند مشکل با پدر پسرخالم،من وخاستگارم بدون اطلاع خانواده صیغه محرمیت بین خودمان خوندیم ک رابطمان گناه نباشد(البت رابطه بدون نزدیکی)،تابتوانیم به مرور زمان پدرم راراضی به ازدواجمان کنیم،صیغه ما چه حکمی دارد؟؟مرجع تقلیدم مکارم شیرازی هست

جواب

سلام بر شما

به نظر ایت الله مکارم شیرازی، اذن پدر لازم است و نمی توانید بدون اذن پدر با کسی عقد موقت بخوانید. (اینجا

درست است که سعی دارید پدر را راضی کنید، اما این دلیل نمی شود که پیش دستی کنید و با یکدیگر محرم شوید. هر چند که به نظر مرجع تقلیدتان نمی توانید عقد موقت بخوانید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت