بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از (نام مستعار) گناه.  

سلام مرسی بابت سایتتون یه سوال دارم

من گناهی زیادی کردم بعضی اوقات نمازم رو نمیخونم فیلم های بد دیدم. کار هایی کردم که وقتی خودم بهش فکر میکنم خیلی ناراحت میشم الان هم تصمیم گرفتم توبه کنم میخواسم بدونم که خداوند این نماز نخوندن های منو میبخشد و از گناه هایی که کردم و شرمسارم پاک میشم آیا خداوند گناهان کبیره رو میبخشد و من بنده ای میتونم بشم که خدا دوست داشته باشه و اون دنیا بتونم برم بهشت و جز بنده های صالحش باشم

سایت هم اندیشی دینیپاسخ

خواهرم!

درست است که حق نداریم، گناه را کوچک بشماریم، اما در عین حال، حق هم نداریم که از لطف و رحمت الهی ناامید شویم.

ناامیدی از حمت الهی آنقدر قبیح است، که خود، از گناهان کبیره به شمار می رود. خداوند رحمتی واسعه و بی نهایت دارد و می تواند همۀ گناهان را ببخشید.

البته به شرطی که شما هم در مسیر توبه صادق باشید و با سعی و همت عالی، تمامی گناهان خود را کنار بگذارید و بندۀ خوب و صادقی برای خداوند شوید. اگر هم اشتباهی  از شما سر زد، بلافاصله توبه کنید و از او طلب عفو و بخشش نمایید.

برای این منظور:

۱ ـ هر چیزی را که شما را به گناه می اندازه از زندگی خود دور کنید. (خواه معاشرت با رفتای بد  باشد، و خواه، در اختیار داشتن وسیله ای که شما را به گناه می اندازد)

۲ ـ تصمیم بگیرید که گناه را برای همیشه کنار بگذارید.

۳ ـ گناهان گذشته، موجب شما را در ظلمت و تاریکی انداخته. سعی کنید با نورانیت عبادت، تاریکی گناه را از بین ببرید: «إِنَّ الْحَسَناتِ یُذْهِبْنَ السَّیِّئات؛ همانا خوبی ها، بدی ها را از بین می برند» (سورۀ هود، آیۀ۱۱۴)

“نماز اول وقت و خلوت با خداوند” ـ “خدمت و احترام به پدر و مادر”  و “حجاب خوب”، از جمله حسناتی هستند که نورانیت خوبی برای شما خواهند داشت.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی