بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سبا

سلام اقای نباتی ضمن تشکر فراوان از راهنمایی های مفید و راه گشای شما

من ۲۰سالمه و با یه پسری ارتباط برقرار کردم از طریق یک بازی انلاین و به مدت دوماه و خورده ی از طریق شبکه های اجتماعی درارتباط بودیم. ولی قصدمون ازدواج بود که متاسفانه من با شناخت بیشتری که ازش پیدا کردم فهمیدم به دردم نمیخوره و البته یکی از پسرای فامیلمون که ۶ماه قبل از این موضوع همدیگرو دوس داشتیم ولی با مخالفت شدید پدرم مواجه شدیم و من همه چیو تموم شده میدونستم ولی اون نه و یهو سر وکلش پیدا شد وسط این رابطه و من همه چیم به هم خورد که میدونمم بی حکمت نبود ولی مشکلم اینه که هیچکدومشون دست بردار نیستن و من این وسط خیلی به بن بست خوردم و هرکدوم به نحوی تحدیدم میکنن و یکیشونم از من کلی عکسای مختلف با هزار زبون ریختن گرفت و عکسای منم متاسفانه پوشیده نیست و حتی تحدیدم کرده بابتشون . همش میترسم ابروی منو ببره و خیلی ناراحت و پشیمونم و حتی توبه هم کردم و راه های ارتباطیمم تا نزدیک صفر رسوندم. ولی همش این موضوع و ترسش داره عذابم میده. اون یکی هم  که فامیلمونه منو واقعا برای ازدواج میخواد و میگه اگه بهت نرسم یه بلایی سرم میارم و ازم میخواد باهاش صحبت داشته باشم تا وقتی از خدمت سربازی برگرده و بیاد خواستگاری و هرچی باهاش منطقی صحبت میکنم قانع نمیشه. راستی فامیلمون ازم عکس نداره اون یکی که تو بازی اینترنتی باهاش اشنا شدم ازم عکس داره. خواهش میکنم منو راهنمایی کنید ازتون یه دنیا ممنونم ببخشید که سوالم طولانی شد

جواب

سلام بر شما

تقوای الهی کلید درهای بسته است. مشکلاتی که از آن یاد کردید ریشه در بی تقوایی و بی اعتنایی به احکام الهی داشت. بنابراین، اگر راه نجاتی باری خود می خواهید، راهش بازگشت به بندگی خداوند است. 

با همین قاعده ای که خدمتتون عرض کردم، رفتارها و عکس العمل های خود را مشخص کنید. 

با توجه به این که اصل ارتباط و دوستی با نامحرم، حرام است، ارتباط با هر دو نفر را به کلی قطع کنید و پل ارتباطی خود با آن ها را از بین ببرید. 

اگر چنین کردید، و به دیگر وظایف دینی خود هم عمل کردید، دست رحمت خداوند را در زندگی خود خواهید دید و خواهید دید که چگونه به آرامش می رسید و از این دردسر بزرگ نجات پیدا می کنید. 

در رابطه با جوانی که فامیل شماست، باید علاوه بر کاری که خدمتتون عرض کردم، با قاطعیت بیشتری رفتار کنید. اگر قبول نکرد، باید یکی از نزدیکان خود را به عنوان حامی قرار دهید. موضوع مزاحمت آن پسر را با او در میان بگذارید و از او بخواهید تا مشکل شما را حل کند. لازم به ذکر است که در صحبت با آن پسر، هرگز از الفاظی استفاده نکنید که گویای ضعف و ترس شماست. همچنین به او اطمینان بدهید که در صورت تکرار این مزاحمت ها، موضوع را با حامی خود در میان می گذارید و از او می خواهید تا تکلیف شما را با او یکسره کند. این پسر شما را تنها دیده و از ترس و واهمۀ شما سوء استفاده می کند. پس با اقتداری که داری آب پاکی را روی دستش بریزی و حاضر به برقراری رابطه نشوید.

باز هم تأکید می کنم که اگر به دیگر تکالیف دینی خود هم عمل کنید و توبۀ واقعی کنید، خدای متعال ملائکۀ رحمت خود را به کمک شما می فرستد و یاری تان می کند تا از این بلا تکلیفی نجات پیدا کنید.

موفق باشید. 

و

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی