×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا صادق

سلام. مرد متاهل و مذهبي هستم. از زندگي با همسرم راضي ام. اما مدتي است كه احساس نياز جسمي و روحي شديدي به ازدواج موقت مي كنم. البته اگر امكان ازدواج دوم دائم داشتم به اين كار مبادرت مي كردم. در عين حال مي دانم كه اگر اين موضوع را به همسرم بگويم عواقب ناخوشايندي پيش مي آيد. از سوي ديگر هيچ كسي را سراغ ندارم كه بتوانم به او پيشنهاد ازدواج موقت بدهم. شرايط پنهان كاري هم ندارم.

در اين شرايط آيا صرف دعا بدون اقدام عملي من را به مقصودم مي رساند؟ به نظر شما چه بكنم؟ مدت زيادي است كه درگير اين مساله هستم لطفا راهنمايي ام كنيد. 

سایت هم اندیشی دینیجواب

سلام بر شما 

حسی که از آن صحبت می کنید، با مدیریت و دقتی که اعمال خواهید کرد کاملا برطرف خواهد شد و می توانید بدون دغدغۀ منفی در کنار همسرتان باشید و در عین حال، مشکلی هم نداشته باشید؛ لذا به مطالب ذیل توجه کنید: 

سعی کنید قوای جنسی خود را تقلیل دهید تا در بستر زندگی زناشویی خودتان، پاسخ لازم را دریافت کند و نیازی به ازدواج دوم یا ازدواج موقت نداشته باشید. اگر چنین کاری انجام دهید، برای این منظور:

روزه بگیرید. مخصوصا در این ایام (ماه شعبان) که روزه گرفتن پاداش بسیاری دارد، از این فیض محروم نشوید. 

نگاه خود را کنترل کنید و به نامحرم نگاه نکنید.

با همسرتان روابطی عاطفی و صمیمانه داشته باشید.

پای صحبت هایی که ذهن شما را مشغول می کند ننشینید و هر مطلبی را مطالعه نفرمایید. 

مراقب افکار و خطورات ذهنی خود باشید. 

هنگام معاشرت به همسر، شیطان فرصت خوبی پیدا می کند تا ذهن شما را آشفته کند و عطش ارتباط با شخصی غیر از همسر را در شما زنده کند. بنابراین، سعی کنید به جای آن که مشغول خیال پردازی  شوید، به چهرۀ همسر نگاه کنید و علاوه بر رابطۀ جنسی، با همسرتان رابطۀ عاطفی هم برقرار نمایید. همچنین به جای روابطه سطحی با همسر، که معمولا همراه با خیالات است، سعی کنید روابط عمیق داشته باشید و در عین حال مراقبتی جدی بر خیالات خود داشته باشید. 

اگر با دقت و ظرافت، به مطالب بالا عمل کنید، دیری نمی پاید که مشکلتون حل خواهد شد و از زندگی در کنار همسرتان احساس رضایت کامل می کنید.

موفق باشید. 

 

 1. صادق

  سلام. خيلي ممنونم كه وقت گذاشتيد و به اين سوال پاسخ داديد اما سوالي براي من باقي مانده
  مگر نه اين است كه در اسلام ازدواج موقت پيش بيني شده و اتفاقا روايات و احاديث نه تنها منع نكرده اند كه مرد متاهل ازدواج موقت انجام دهد بلكه در بسياري از احاديث-ناظر به كتاب وسائل الشيعه- امام معصوم با آگاهي به اينكه فرد مقابل متاهل است به ازدواج موقت تشويق مي كنند. در اين صورت پاسخ ارائه شده از طرف شما نوعي پاك كردن صورت مساله نيست؟ اگر ممكن است به نحوي من را از پاسخ به سوال آگاه فرماييد

  • احمد نباتی

   سلام بر شما
   بنده نگفتم که ازدواج موقت اشکالی داره و نگفتم که ازدواج موقت، تنها برای مجردها است.
   اگر موردی پیدا کردید ازدواج کنید. البته به شرطی که به خانوادۀ شما لطمه ای وارد نشه.
   اما از سؤالتون مشخصه که یا شرایطش رو ندارید و یا موردش رو پیدا نکردید.
   بنده پاسخی ارائه کردم که بتوانید در حال حاضر آرامش داشته باشید و بتوانید با شرایط موجود، این دغدغه را از ذهنتون بیرون کنید. دغدغه ای که می تواند افکار شما را تحت تأثیر خود قرار دهد و راه پیشرفت معنوی را از شما سلب کند.
   موفق باشید.

 2. زهرا

  برای صیغه موقت هم باید عده نگه داشت
  چند ماه؟
  چه بهانه ای می توان برای خواستگاری که اصرار بر ازدوواج دارد
  واز صیغه موقت من خبر ندارد آورد و منتظرش گذاشت؟

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.


question