بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم …

سلام/ من و خواستگارم ب جهت نامزدی با اذن پدرم محرم شدیم. ب مدت سه ماه…بعد از ی ماه نامزدی ما بهم خورد …اینجا تکلیف اون صیغه چی میشه باطله؟ یا اکه باطل نیست من بخوام ازدواج کنم باید صب کنم تا سه ناه تموم بشه؟
مانا باشید.

جواب

سلام بر شما

درسته که نامزدی شما به هم خورده، اما صیغۀ محرمیت سر جای خودش مونده. 

راه تمام شدن محرمیت هم دو چیز است: 

۱ ـ صبر کنید تا مدت صیغه تمام شود. 

۲ ـ نامزدتون باقی مدت رو به شما ببخشه. همین که بگه باقی مدت رو به همسرم بخشیدم، به همدیگه نامحرم میشید.

توجه: اگر در طول این مدت با یکدیگر نزدیکی به نحو دخول داشتید، باید بعد از تمام شدن مدت عقد با بخشیدن آن، عدۀ ازدواج موقتع هم نگه دارید. اما اگر ارتباط شما در این حد نبوده، عده ای هم به گردنتان نیست  و می توانید بلافاصله بعد از نامحرم شدن، به خواستگارتون جواب مثبت بدید.

موفق باشید 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی