بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

سلام ممنون از کمکتون. من با یکی از آشناها ارتباط پیامی داشتم که بعد چند وقت همه متوجه شدن و پیش همه شرمنده شدم. از شوهرم حلالیت طلبیدم. امکان حلالیت از همسر او را ندارم. نمیدانم چه کنم. کمکم کنید. برای او هم طلب استغفار می کنم تا شاید خدا منو ببخشه. سوره توحید رو هم می خوانم بعد نماز صبح. کمکم کنید. کمکم کنید. عذاب وجدان دارم. خیلییییییی.

جواب

سلام بر شما

اگر به همسر او بگویید، تنها ثمره اش اختلاف خانوادگی و به هم خوردن زندگی اوست. بنابراین، حق ندارید با او در میان بگذارید و آبروی آن مرد را نزد همسرش بریزید. 

همین که شما برای خودتان و گناه خودتان استغفار کنید، و توبۀ واقعی کنید کفایت می کنید. 

البته برای این که خیالتان راحت تر شود، دعا کنید که اثرات رفتار شما از زندگی آن ها برداشته شود و همچنین برای آن ها، هفتاد بار استغفار کنید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

2 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ با مردی ارتباط تلفنی داشتم. آیا باید از همسرش حلالیت بطلبم؟

 • بنده شرمنده خدا

  سلام خیلی ممنون از کمکتون. ولی همسر آ ن شخص هم فهمیده اند در آ ن صورت نیاز به حلالیت است یانه؟ من نمیتوانم با او رودر رو شوم.را هنماییم کنید.

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ تیر ۲۳م, ۱۳۹۴ ۰۶:۰۴:

  سلام بر شما
  باز هم نیازی نیست.
  صرفا همان کارهایی را که مطرح کردم، انجام دهید.
  موفق باشید.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی