بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطمه

بنام خدا سلام بر امام زمان
دختر ۳۸ ساله ام عقد دایمی غیر رسمی اما فعلا با آقایی خوانده بودم مدتی ناراحت بودم از مسایلی دیگر…. که باعث شد ایشان بدون اطلاع ترکم کند و اقلا شماره موبایل جدیدش را دفترخانه… با توجه به شرایطم حاضر نشدند کمک کنند پیدا کنم. آیا در صورت عقد دایم و اینکه فقط ارتباط تلفنی داشتیم لازم است باز هم ۶ ماه از ترک بگذرد یا می توانم قبل از ۶ ماه طلاق غیابی بگیرم چون سایتها نوشته شش ماه بعد تشکر

جواب

سلام بر شما

ازدواج دائم را نباید به صورت غیر رسمی خواند.

اگر سال ها از این عقد هم بگذرد، عقدتان باطل نمی شود و شما نمی توانید خودتان را طلاق غیابی بدهید. این کار از وظایف و اختیارات حاکم شرع است و باید با مراجعه به حاکم شرع و بازگو کردن مشکلتان، طبق گفتۀ او عمل کنید. 

می توانید شکوائیه ای تنظییم کنید و از طریق دادگاه مشکل خود را پیگیری کنید.

اگر موفق نشدید، می توانید به دفتر امام جمعۀ محلتان بروید و از ایشان تقاضای کمک کنید.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی