بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم بهار

باسلام.من ۱خواستگاری دارم که خانوده ام جواب رد دادند و خودم هم حاضر نیستم با این اقا ازدواج کنم اما ایشون ادعا میکنند که خیلی عاشقن و قلبشون شکسته و بهم گفته ۱روز تقاص کارمو پس میدم ایا من کار اشتباهی مرتکب شدم؟این آقا هیجوری حاضر نیس از زندگیم بره بیرون باید چیکار کنم؟لطفا راهنمایی کنید

جواب

سلام بر شما

با توجه به این که ایشان علاقمند به شما هستند، قدری بیشتر درنگ کنید. اگر هم کفو شماست، و می توانی با او زندگی کنید، در این رابطه با خانواده صحبت کنید، شاید راضی شوند. 

اما اگر هم کفو  شما نیست و یا اگر احساس مثبتی نسبت به او ندارید، مسئول علاقمندی او نیستید و نمی توانی به خاطر احساسات او، تن به ازدواجی تحمیلی دهید. 

در این صورت، باید ارتباط خود را به صورت کلی قطع کنید و با او گفتگویی نداشته باشید. گفتگو با او، علاوه بر آن که از نظر شرعی نادرست است، موجب می شود که همچنان امیدوار به شما باشد، و تصور کند که می تواند در نهایت شما را راضی کنید. 

همچنین نگران نفرین های او هم نباشید. شما برای انتخاب همسر خود مختار و آزاد هستید و هیچ وقت خداوند متعال شما را اسیر دیگران قرار نداده است. به همین دلیل اگر نفرینی هم در حق شما کند، آن نفرین مور پذیرش نیست و مشکلی برای شما رخ نمی دهد. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی