بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم قادری

من یک مادر هستم دارای دو دختر با زحمت زیاد بزرگشون کردم با نداری گذاشتم درس بخونن ولی اونقدر دلم را شکستن که نمیدونم چکنم الان دست و پام شکسته توی خونه افتادم یک روز اومدن سرم فریاد کشیدن و رفتن. دختر بزرگم گفت یک دفعه دیگه به من زنگ بزنی پاشنه دهن را میکشم هر چی بیاد بهت میگم. از شما میپرسم آیا این بچه ها خیر میبینن؟ خدا ازشون میگذره؟ من هم حلال کنم خدا حلال میکنه

جواب

سلام بر شما

حق مادر، بیش از آن چیزهایی است که بسیاری از ما تصور می کنیم.

بچه ها حق ندارد چنین  رفتارهایی داشته باشند و قطعا تاوان چنین رفتارهایی را خواهندد دید.

در روایت داریم: «هر گونه که رفتار کنید، با شما هم همان گونه رفتار خواهد شد»؛ «کما تُدین تُدان». 

اگر دخترها در رفتار خود تجدید نظر نکنند و شیوۀ خود را عوض نکنند، بچه های آن ها همین رفتار را با خود آن ها خواهند داشت. همچنین کم شدن رزق و روزی و افتادن گره های کور در زندگی، از جمله مشکلاتی است که برای آن ها رخ خواهد داد. 

اما به شما به عنوان مادر سعی کنید که توکل به خدا کنید و رفتارهای آن ها را به حساب مشکلات دورنی زندگی خودشان بگذارید. این نگرش ها کمک می کند که درونی آرام داشته باشید و با وجود رفتار بد آنها، آرامش روانی خود را حفظ کنید. به جای آن که به آن ها امید داشته باشید و از آن ها انتظار محبت داشته باشید، سعی کنید با خدای خود خلوت کنید و با توسل به اهل بیت و توکل به خداوند بهترین و ارامترین زندگی ها را برای خود به ارمغان بیاورید. یک مؤمن اگر در خرابه هم زندگی کند، اگر در زندان هم زندگی کند، آن مکان برای او بهشتی از بهشت های الهی است و همواره درونی شاد و روانی آسوده دارد. البته سعی کنید همچنان برای فرزندانتان دعا کنید و قلبا خیرخواه آن ها باشید. این رفتار موجب می شود که دست رحمت الهی بیش زا گذشته وارد زندگی شما شود.

همچنین  اگر در میان دوستان و آشنایان و … افرادی هستند که با شما صمیمیت دارند، سعی کنید با آن ها معاشرت داشته باشید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی