بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از ناهید خانم

با سلام برادر من ۱۷ساله است و دست بزن دارد تا از چیزی ناراحت میشود ضرب و شتم میکند من می ترسم بعداً  که ازدواج کرد با همسرش بد رفتاری کند و انها از چشم ما ببینند با توجه به اینکه پدرمان فوت شده و از کسی حرف شنوی ندارد چه کنم تا ازین حالت خارج شود؟

جواب

سلام بر شما

برادر شما در اوایل جوانی است و بی بهره بودن از نعمت پدر هم بر نگرانی های درونی او افزوده است.  

سعی کنید فضای امن و آرامی را برای او درست کنید و سعی کنید که تشنج زدایی کنید. یعنی کارها و رفتارهایی که باعث تحریک او می شود انجام ندهید.

همچنین تلاش کنید که با او رابطه ای دوستانه داشته باشید و به جای آن که مدام به او تذکر بدهید، پای درد دلش بنشینید و حتی گاهی اوقات (به ظاهر) تأییدش کنید. او  در چنین فضایی احساس می کند که خواهری منطقی هستید و احساسات و مشکلات او را درک می کنید. به همین دلیل به شما نزدیکت تر می شود و سعی می کند از شما آرامش بگیرد.

صبوری و خویشتنداری شما ،مسألۀ مهمی است که در این راه کمکتان می کند. بی گدار به آب نزنید و در برابر پرخاشگری های او، واکنش های شدید نداشته باشید. در لحظاتی که چیزی را نمی شناسد و فقط به کتک زدن فکر می کند، به او آرامش ببخشید و سعی کنید عصبانیتش را فرو بنشانید.  

تفریح های خانوادگی و بازی های مشاورکتی که شما و برادر در آن حضور داشته باشید، می تواند او را نسبت به خانواده دلگرم تر کند و صمیمیت شما را بیشتر کنید. همچین سعی کنید در گفتگوها تا جایی که می شود به سلیقه اش احترام بگذارید و کوتاه بیایید. با این کار، مانع بروز مراء و بگو ـ مگو می شوید و با چنین مدیریت خوبی، تقشی مؤثر در تحکیم و استمرار صمیمیت خواهید داشت.  

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2411
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613140
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی