بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم مریم

سلام

من دختری هستم که متاسفانه در گذشته خطاهایی داشتم اما به فضل خدا در سال ۸۹ در مراسم اعتکاف شرکت کردم و توبه کردم و احساس می کنم که توبه من مورد قبول حق تعالی واقع شده بعد از اعتکاف تا مدتی خواب امام زمان (عج) و امام صادق و بعضی معصومین رو می دیدم و حتی چهره حضرت مهدی (عج) رو در خواب دیدم و خوابم رو برای دوستان تعریف کردم و کسی به من گفت نباید چنین خوابی رو برای کسی تعریف کرد آیا چنین چیزی صحت داره؟ البته متاسفانه بعد از اون من دیگه خواب این بزرگواران رو ندیدم

و مساله دوم اینکه متاسفانه نمازهای قضای خیلی زیادی دارم و نگرانم که نتونم همه رو ادا کنم باید چه کنم؟

و سوال آخر اینکه: متاسفانه کارهای من هیچ وقت به درستی انجام نمیشه و مدام گره توی کارم می افته و همیشه سردر گم و مشوشم، همیشه همه کارها به سختی پیش میره و راحت ترین کارها برای من با مشکلات فراوان همراه میشه، آیا این عقوبت گناهه ؟
من امروز بخاطر گوشیم که گمش کردم دنبال یه ذکری بودم که این پیج رو پیدا کردم و از اون موقع مدام در حال دعا برای شما هستم. ان شالله عاقبت بخیر باشید

سایت هم اندیشی دینیپاسخ

سلام بر شما

خدا رو شکر که این توفیق نصیب شما شده تا قدم در وادی خوبان بگذارید. همیشه شاکر خداوند باشید و بدانید که شکر خداوند، موجب تداوم و فزونی نعمت می گردد.

اما سؤالات شما!

۱ ـ این نوع خواب ها را باید به عنوان یک سرّ در سینۀ خود نگه دارید و با کسی بازگو نکنید. گفتن آن ها معمولا بدون منیّت نیست و قاعدتا ممکن است که موجب سلب توفیق شود.

سعی کنید بیش از گذشته در بندگی خداوند کوشا باشید و سعی کنید به گونه ای رفتار کنید، که دیگران متوجه اسرار شما و خلوت های شما با خداوند نشوند. مهم این است که انسان، بنده باشد و درست رفتار کند. اگر صلاح باشد، خواب هایی به شما نشان خواهند داد و اگر صالح نباشد، نه. بنابراین، قبل از ان که نگران خواب باشیدف نگران بیداری خود باشید و سعی کنید در زندگیف بهترین رفتارها را داشته باشید.

۲ ـ اگر نمی دانید چقدر نماز قضا دارید، به حداقل یقینی آن اکتفا کنید و همان مقدار را به عنوان نماز قضای خود در نظر بگیرید.

برای نمازهای خود برنامه ریزی کنید و طبق برنامه پیش روید. مثلا برنامه ریزی کنید که هر روز، نماز قضای دو روز خود را بخوانید. با این حساب در هر ماه، می توانید نماز دو ماه را بخوانید. ان شاء الله که خداوند توفیق می دهد تمامی نمازهای قضای خود را بخوانید. (انتخاب زمان مناسب برای این کار، نظم و انضباط شما را بالا می برد)

۳ ـ علت و چرایی مشکلات زندگی، لزوما به خاطر اشتباهات گذشته نیست

البته پسندیده است که با رخ دادن مشکل، نگاهی به گذشته و رفتارهای خود داشته باشید. چه بسا رفتارهایی دارید که هنوز متوجه نادرستی آن ها نشده اید. مثلا، “در خدمت به والدین کوتاهی می کنید” و یا این که “مراقب زبان خود نیستید و گاهی غیبت می کنید”.

سعی کنید هر اشتباهی که به ذهنتان خطور می کند، صادقانه کنار بگذارید تا هر روز، بهتر از گذشته شوید.

توسل به اهل بیت (علیهم السلام) داشته باشید و اهمیت بسیار زیادی به نماز بدهید. همچنین، تا می توانید به والدین خود خدمت کنید و با آن ها با مهربانی و تواضع رفتار کنید.  

در خصوص گوشی هم توکل به خداوند کنید و بدانید که اگر کسی با خدا باشد و امانت دار ابروی دیگران باشد، خداوند هم نگهدار آبروی او خواهد بود.

عاقبت به خیر باشید.

 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی