بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب مهیاپور

سلام
اگر به هنگام رفتن به سجده در نماز ، به طور غیر عمد پیشانی دوبار به مهر برخورد کند حکمش چیست؟

جواب

سلام بر شما

اگر پیشانی به صورت غیر عمدی و پیش از تمام شدن ذکر از روی مهر بلند شد، آن را یک سجده حساب کنید. (البته به شرطی که قبل از بلند شدن پیشانی، بدن شما در حال سجده، آرامش و استقرار پیدا کرده باشه. هر چند که هیچ ذکری هم نگفته باشید.) 

اگر در حالت قبلی ، پیشانی شما ناخودآگاه دوباره روی مهر رفت، اشکالی ندارد، و تمام ان ها یک سجده محسوب می شوند.

اگر پیشانی به صورت غیرعمدی از روی مهر بلند شد و قبل از بلند شدن پیشانی، بدن شما در حال سجده استرار و آرامش پیدا نکرده بود، باید دوباره به سجده بروید و ذکر سجده را بگویید. و تمام این ها یک سجده محسوب می شود.

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 2465
  • بازدید دیروز: 3751
  • بازدید سال: 1613194
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی