بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم نیایش

سلام خسته نباشد
من چند تا سوال داشتم اول اینکه من با پسری صیغه را خواندیم و مهریه را معلوم کردیم ۷ شاخه گل رز مشکی و قرمز ولی اینکه چندتاش مشکی باشه و چند تا قرمز و معلوم نکردیم و قیمت هر شاخه رو هم مشخص نکردیم چون نمیدونستیم باید حتما قیمت مشخص شده باشه و موضوع دیگه اینکه مدت هم معلوم کردیم ۱ سال اما به مرور زمان تاریخ دقیق روذی که صیغه رو خوندیم و یادمون رفت فقط حدود ماهشو یادمونه که بین تیر تا مرداد بوده ؟ ایا صیغه ی ما با این اوضاع قبول بوده ؟ با توجه به اینکه ۲۴ سالمه و پذر و پدر بزرگم فوت شدن میدونم از نظر شرعی اجازه مادر نیاز نیست اما با این حال مادرم در جریان موضوع هست و قصدم با این اقا ازدواج دایم هست اما فعلا شرایط مالیشو نداریم با این اقا مشترک زندگی میکنم و کم کم و به مرور پایبندیمون به امور خدایی داره بیشتر میشه و باعث توجه کردن به مسایل و چندین تا سوال شده که بعد جواب دادن به این سوال ازتون میپرسم

جواب

سلام بر شما

اگر هنگام خواندن صیغۀ عقد، می دانستید که چه نوع گل رزی منظورتون است، عقد اشکالی ندارد. البته به شرطی که گل رزهای مشکلی و مشکلی) قیمتشان یکی باشه.

اما اگر گل رزها متفاوتی در بازار باشد و شما همین طوری گفتید: “گل رز” و معلوم نشده که کدام نوع از گل رز منظورتان است. در این صورت به خاطر مجهول ماندن مقدار مهریه، عقد باطل است.  

در خدمتتون هستم با سؤالات بعدی خود را در همین صفجه مطرح کنید

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت