بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای مهیاپور

حاج اقا سلام
خواهشمندم هرچه سریعتر جوابم را بدهید.
دایی من یک واحد اپارتمان خریداری میکند و جهت تمیز کردن ان از برادرم تقاضای یک کارگر برای تمیز کردن انجا میکند ، اخوی بنده کارگری را می اورد که من او را میشناختم زیرا همین کارگر چند بار برای شستن حیاط خانه به منزل ما می امد ، در طول دو سه باری که به منزل ما اومده بود بعد از شستن توالت در حیاط یکبار متوجه شدم که ایستاده در توالت ادرار میکند ، بعد از انکه از انجا بیرون امد بهش گفتم که تمام توالت را نجس کرده است و از او تقاضا کردم که توالت را اب بکشد و خودم بالای سرش بودم تا توالت را اب کشید ، هم چنین اصلا به نجاست یا پاکی اهمیت نمیداد ، حال که به اپارتمان دایی من امده است ، امروز از او سوال کردم که در انجا ادرار که نکردی و در صورتیکه ترس داشتم از اینکه بگوید ادرار کردم متاسفانه گفت در توالت ان اپارتمان ایستاده ادرار کردم و من بسیار ناراحت و عذاب وجدان گرفتم چرا که پس از ایستاده ادرار کردن در توالت انجا با همان بدن و لباس ترشح به بول شروع به شستن تمام اپارتمان کرده است ، اما بهم میگفت که تمام توالت و اتاق ها رو شسته ، حال شما بفرمایید من چکار کنم ؟ ایا نجاست در ان اپارتمان هنوز هست یا نه؟ ایا چیزی به گردن من هست یا نه در صورتیکه من میدانستم او ایستاده بول میکند ؟
در ضمن بگویم که ان واحد اپارتمان هم قرار است دایی من به کسی دیگر اجاره دهد ، بخدا روم هم نمیشه برم بگم چون نمیدانم که ایا اب کشیده یا نه در صورتیکه خودش میگفت اب گرفتم و فکر کنم که با شیلنگ هم نشسته و فقط با یک سطل ان اپارتمان را شسته ، تو رو خدا بگید چکار کنم

جواب

سلام بر شما

شما می گویید: 

۱ ـ این شخص ایستاده ادرار کرده

۲ ـ حتما ذراتی از نجاست به لباسش خورده

۳ ـ حتما ذرات نجاست لباس، خانه را نجس کرده!

این اطمینان ها را از کجا به دست آوردید؟!!! 

بر فرض محال اگر اطمینان هم داشته باشید که خانۀ آن ها نجس شده، شما هیچ تکلیفی در این باب ندارید. و صاحب خانه هم که خبر ندارد، تکلیفی ندارد. 

نگرانی های شما، بر گرفته از خیال روی خیال است؛ بنابراین ، به جای این که وقت عزیز خود را صرف این امور بی اهمیت کنید، به مسائل مهم زندگی خود بپردازید.

موفق باشید 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی