بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطمه

با سلام و خسته نباشید

یه سوال داشتم

می خواستم بدونم اگه روزه گرفتن موجب گناه کردن باشه میتونم روزه نگیرم و بعدا قضاشو بگیرم ؟

ممنون

جواب

سلام بر شما

کاش سؤالتون رو واضحتر مطرح می کردید.

چطوری ممکنه که روزه منجر به گناه بشه؟ 

شاید منظورتون اینه که” «روزه می گیرید و به خاطر ضعف جسمانی، بد اخلاقی می کنید!»  

چنین مشکلاتی، مجوز روزه خواری نیست؛ چرا که روزه، واجب الهی است و نباید ترک شود. در  عوض، به جای ترک روزه ـ که گناهی کبیره است و کفارۀ سنگینی را بر دوش شما می آورد ـ باید روی مشکل پیش آمده متمرکز شوید و همراه با روزه ای که می گیرید، آن گناه را هم گنار بگذارید.

برای ارائۀ راه کار، نیاز است که به صورت مصداقی و کاملا واضح مشکل پیش آمده را مطرح فرمایید.  

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت