بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقای آرمین

با سلام
در جایی خواندم که در زمان رکوع باید ذکر رکوع(سبحان ربی العظیم و بحمده) را سه یا پنج یا هفت بار تکرار کنیم. من تاکنون یک بار میخواندم.۱-ایا این سخن صحیح است یا نه؟ (اگر صحیح است تکلیف نمازهای من چیست؟)
۲-ایا بعد از رکوع و گفتن “سمع الله لمن حمده” در حالت ایستاده دوباره باید تکبیر گفت و به سجده رفت یا یا همان سمع الله و… کافی است؟
با تشکر

جواب

سلام بر شما

۱ ـ این ذکر را می توانید یک بار هم بگویید و اشکالی ندارد. منتهی مستحب است که آن را “سه”، “پنج”، و یا “هفت” بار بگویید. 

۲ ـ بعد از برخواستن از رکوع مستحب است که تکبیر بگویید. و اگر این کار مستحبی را انجام ندادید، مشکلی برای نماز شما ایجاد نمی شود. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی