بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا امیرحسین

من امروز در اثر دیدن تصاویر مستهجن جنب شدم و چون ماه رمضان است نمی دانم با غسل کردن روزه ام درست است یا در هرصورتی باطل است البته این حالت جنابت در بعد از اذان ظهر برای من اتفاق افتاد.

جواب

سلام بر شما

نگاه کردن به تصاویر مستهجن در هر صورت حرام است و باید از این کار خود توبه کنید. 

اگر احتمال می دادید که با این نگاه جنب می شوید، روزل شما باطل است و کفاره هم به گردنتان آمده است. در این میان تفاوتی نمی کند که جنابت قبل از ظهر باشد یا بعد از ظهر. 

اگر روزۀ شما باطل شده باشد، غسل جنابت، مشکلی را حل نمی کند. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی