بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا بهرام

سلام

در مواقع خروج بول ،منی خیلی اندکی خارج میشود آیا نیاز به غسل جنابت دارد یا خیر?
اگر نیاز هست براغسل،
از هرروز یاازهر دوروز که خارج میشود باید غسل کرد.؟

جواب

سلام بر شما

منی، دارای شرایطی است که اگر مجموع شرایط آن کامل شد، حکم منی دارد و یاید غسل کرد.  

شرط اول: با شهوت شدید خارج شود

شرط دوم: با جهش خارج شود.

شرط سوم: بعد از بیرون آمدن، بدن سست شود.

اگر این شرایط موجود بود، منی است. اما اگر مایعی شبیه به منی از انسان خارج شود و شرایط ذکر شده را نداشته باشد حکم منی را ندارد و در این صورت، نه غسلی بر شما لازم است و نه آن مایع نجس است. حتی اگر چنین مایعی از انسان خارج شود، وضوی او هم باطل نمی شود.

البته در یک صورت می توان حکم به منی بودن آن کرد. و آن، جایی است که شخص قبلا به واسطۀّ خروجی منی جنب شد، بدون اینکه استبراء کند، غسل کرده است. در چنین صورتی اگر رطوبتی از او خارج شود که شبیه به منی باشد، حکم را دارد و  باید غسل کند. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ اگر بعد از بول، منی خارج شود، باید غسل کنیم؟

  • کنجکاو

    تشکر میکنم از شما
    ان شالله خداوند پاداش در این دنیا وجهان آخرت به شما اعطا فرماید.

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی