بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از آقا حمید

سلام

اگر من خواب ببینم و جنب نشوم و با بیدار شدن و تفکر کردن به خواب در حال جنب شدن باشم و از آن جلوگیری کنم ولی بعذ از مدت کمی بدون اینکه بدنم سست شود از من مایعی خارج شود. حکم روزه من چیست؟

ممنون

جواب

سلام بر شما

اگر کسی یقین داشته باشد که با افکار شهوانی، منی از او خارج می شود، با بیرون آمدن منی روزه اش باطل می شود.

اما اگر یقین نداشته باشد، با بیرون آمدن منی، روزه اش باطل نیست. 

البته منی هم نشانه هایی دارد. نشانه های منی آن است که:

۱ ـ همراه با شهوت بیرون آید.

۲ ـ با جهش بیرون آید.

۳ ـ بعد از بیرون آمدن بدن سست شود.

اگر حتی یکی از این نشانه ها هم نباشد، رطوبت بیرون آمده حکم منی را ندارد.

مطلب بعد: برادرم! باید بیش از این ها مراقب باشید که خطورات شیطانی به اخلاق و رفتار شما صدمه نزند. راه ورود شیطان به انسان، از راه فکر و وسوسه است. وقتی مراقب افکار خود باشید، سد بزرگی میان خود و شیطان ایجاد کرده اید و اخلاق و دین خود را در امنیت قرار داده اید.  

موفق باشید.  

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی