بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم رز

سلام من و شوهرم الان هفت ساله ازدواج کردیم قبل از ازدواج سه سال با هم دوست بودیم تو دوران دو ستی با هم رابطه داشتیم ایا ما بهم حرام هستیم البته مدتی میشه که توبه کر دم آیا شوهرم هم باید توبه کند با تشکر.

جواب

سلام بر شما

اگر در زمانی که رابطۀ حرام داشتید، مجرد بودید و در عدۀ کسی هم نبودید، ازدواج شما حرام نبوده است. البته ازدواج شما، موجب پاک شدن کناهان گذشته نمی شود. بنابراین باید با جدیت از گذشتۀ خود توبه کنید و سعی کنید با اعمال صالح، تاریکی های گذشته را پاک کنید. 

با توجه به این که هر دوی شما مرتکب گناه شده اید، شوهرتان هم باید از گذشته هاش توبه کند. 

موفق باشید.

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

1 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ ازدواج کسی که در دوران مجردی، با همسرش رابطه داشته

  • پ

    سلام برای کاری برام استخاره میگیرین

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی