بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم سارا

با سلام خواهشا کمکم کتید زندگیم داره از دست میره. من ۴سال بود که با ی پسری رابطه داشتم ب ی دلایلی از هم جدا شدیم و من الان حدود ی سال ک ازدواج کردم با ی پسره دیگه و ایشون خبر دارن ک من ازدواج کردم .و همسرم از رابطم خبر نداشته.و تو این ی سال نه ایشونو دیدم نه خبری ازش دارم. من الان خونه خودمم. همش دلشوره دارم فک میکنم میتزسم قراره بیاد سر وقتمون و منو همسرمو بکشه برا تلافی. من خیلی میتزسم همسرمم شک کرده میگه تو چرا اینطوری شدی دارم ب خاطره این فکرا زندگیمو از دست میدم فقط دارم ب این مساله فک میکنم. میترسم من از گذشته خودم پشیمونم توبه کردم و همسرمم خیلی دوست دارم. خواهشا کمکم کنید اصلا ارامش ندارم سر تا پامو دلشوره و ترس و اضطراب گرفته ب طوزی که نمیزارم شوهرم تنها باشه میترسم براش اتفاقی بیفته

جواب

سلام بر شما

بابت تأخیر در پاسخگویی عذرخواهی می کنم. برای این که از این دلهره نجات پیدا کنید، به نکات ذیل توجه فرمایید: 

۱ ـ ارتباط و خلوت بهتری با خداوند داشته باشید. مثلا سعی کنید نمازهای خود را در اول وقت بخوانید و سعی کنید حجاب شرعی خود را رعایت کنید. این کارها موجب می شود که دست رحمت خداوند شما را یاری دهد. 

۲ ـ به جای این که مدام به گذشته فکر کنید و خود را از آینده بترسانید، سعی کنید در زمان حال زندگی کنید و بر افکار خود تسلط داشته باشید. این فکرها، خطوراتی است که شیطان به ذهن شما می اندازد و هدفش هم این است که زندگی شیرین شما را به تلخی بکشاند. پس تسلیم خواسته های شیطان نشوید و به جای این فکرهای منفی، به داشته های خود فکر کنید و دست رحمت خداوند را در زندگی خود ببینید. 

۳ ـ سعی کنید وقت خود را به بهترین وجه پر کنید و از خزیدن را گوشه های تنهایی بپرهیزید. هم صحبت شدن با همسر، کارهای خانه و نیز تفریح در بیرون از منزل از جمله کارهایی است که باید انجام دهید.

۴ ـ سعی کنید امانت دار خوبی باشید و اسرار دیگران که به نوعی در نزد شما امانت است را به خوبی حفظ کنید. اگر آبروی دیگران را حفظ کردید، خدای متعال هم متقابلا آبروی شما را حفظ خواهد کرد.

۵ ـ هر وقت نگران شدید، به جای آن که به افکار پوشیدۀ شیطانی ادامه دهید، (حداقل) هفت بار ذکر «حسبُنَا اللهُ وَ نعمَ الوَکیل» را بگویید. این ذکر نکرانی و وحشت را از شما دور خواهد کرد.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

4 پاسخ به پاسخ به سؤالات/ ازدواج کردم، اما از گذشته بدی که داشتم هراس دارم

 • سارا

  ممنون از شما. یعنی امکان نداره این اقا بیاد من و همسرمو بکشه یا کسی رو بفرسته مارو بکشه من ترسم از اینه

  [پاسخ]

  احمد نباتی پاسخ در تاريخ مرداد ۱۸م, ۱۳۹۴ ۱۸:۰۶:

  افکاری که به سر شما آمده، افکار وسواسی است و نباید به آن ها اعتنا کنید.

  [پاسخ]

 • سارا

  ممنون از شما که راهنمایی میکنید و مشکلات ما را حل میکنید.

  [پاسخ]

 • زهرا

  با سلام حاج آقا خسته نباشید.مشکل من در ارتباط با یکی از فامیلهاست .دختر یکی از فامیلهای شوهرم درجه اول شش ماه پیش نامزد کرده بود ویک ماه مونده به عروسی دختر ه از نامزدش پشیمون شده و اصرار به بر هم زدن نامزدی به دلیل دوست نداشت نامزد و اینکه هیچ حس عاطفی به او ندارد و نمی خواهد با او ازدواج کند دارد.وخانواده داماد هم که از فامیلای شوهرم درجه دو هستند از من خواستند آبی را که از دعانویس حالا به قول خودشون ملا یا طلبه بوده گرفته اند به صورت خوراکی به دختره داده شود تا مهر پسر دوباره به دل دختر راه پیدا کندو دعایی که شاید برای دختر قبلا کسی نوشته است باطل شود .من هم که اعتقادی به دعا ندارم برای این جور مسایل و برایممهم نبست بنا بر اصرار خانواده پسر وشوهرم گرفتم چون من با دختر تقریبا صمیمی هستم.وشوهرم گفت بعدا خانواده پسر نگویند که ما از جدایی خوشحالیم .خلاصه در رودرواسی آب را گرفتم و گفتم باشه به دخترهمی دهم.ولی من آب رو ندادم وفقط کنار درب کوچه شون کمی ریختم به خاطر سوگندم .حالا آیا من گناهکارم .الان موندم خانواده دختر از یکی دیگه بشنوند که من دعا رو گرفتم از من خیلی ناراحت میشن آیا واقعیت رو بگم بهتره؟از اینکه اون پسر رو امیدوار کردم که حتما این کار را برایش انجام میدم نیز عذاب وجدان دارم چیکار کنم حاج آقا کاش نمی گرفتم

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  عکس های متنوع تصادفی