بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطمه

سلام آقا من حدود دوساله که با یکی از اقوام دور در ارتباط هستم و خواهان ازدواج هستیم اما به خاطر این که پدرمان موافق نیستند نمیدونیم باید چه کار کنیم نمیتونیم از دوست داشتنمون دست برداریم میخوام بدونم اگر که صیغه محرمیت بینمون خونده بشه دیگه گناهی نداره؟
ممنون میشم کمکمون کنید

جواب

سلام بر شما

خواهرم! درسته که به ایشون علاقمند هستید، اما نباید عجله می کردید و با ایشون ارتباط می گرفتید. به هر حال باید بپذیرید که پدر و مادر شما، کسانی هستند که حق بزرگی به گردنتون دارند. اونا بودند که شما رو بزرگ کردند و به اینجا رسوندند. پس در کنار معیارهایی که خودتون برای ازدواج دارید، به نظر اونا هم احترام بگذارید. 

اشتباه شما این بوده که قبل از جویا شدن نظر والدین با این آقا پسر صحبت خواستگاری کردید و اشتباه دوم هم این است که بعد از آگاهی از نظر منفی والدین، باز هم به ابن رابطه ادامه میدید. 

به نظر شما سرانجام کار شما به کجا میرسه؟

آیا بهتر نیست به جای اصرار بر رابطه، سعی کنید تا ارتباط خودتون رو قطع کنید؟

اگر پدر و مادر شما هیچ وقت راضی نشدند، تکلیف شما در این میان چیه؟ ف

کر نمی کنید که سرمایۀ جوانی خود را از دست می دید؟

فکر نمی کنید که بعدها از رفتار امروزتون پشیمان میشید؟

فکر نمی کنید که با وجود این علاقه خواستگارهای دیگه تون رو رد می کنید و بعدها در حسرت اونا می مونید؟   

پس عاقلانه رفتار کنید. همین اشتباهاتی که تا الان داشتید، برای شما کافیه. ارتباط رو قطع کنید و سعی کنید با این موضوع کنار بیاین. هر چندت که سخته، اما چاره ای نیست. مطئمن باشید که صلاح شما در همین چیزی است که عرض کردم. در ابن نوع ارتباط ها (فارغ از مضرت معنوی آن) معمولا دختر خانم ها هستند که متحمل بیشترین ضرر میشن. پسرها نهایتا میرن و با کس دیگه ازدواج می کنند. اما دختری که علاقمند شده، به راحتی نمی تونه پذیرای خواستگاران باشه و البته،بعد از مدتی، خواستگارها هم کمتر و کمتر میشن و کار به جایی میرسه که دختر خانم توفیق ازدواج و تشکیل خانواده رو از دست میده.

با مطالبی که عرض کردم کاملا مشخص است که محرم شدن  با ایشون (البته به شرطی که مرجع تقلیدتون اجاره بده) عین نابخردی است و موجب میشه که آتش محبت شما بیشتر بشه. آتشی که آیندۀ شما رو بر باد میده. 

پس عاقلانه بیندیشید. بر احساسات خود غلبه کنید  بهترین تصمیم را بگیرید و هر چند که سخت باشه .

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی