بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال ازحسن آقا

سلام . من مدت ها است که گرفتار یک گناه کبیره ام. متاسفانه به این گناه عادت کرده ام. هر کاری می کنم که این گناه را ترک کنم نمی شود. نمی دانم چه کار کنم. بار ها تصمیم گرفته ام که نماز شب بخوانم ،اما نشده است . به نظر شما اگر من نماز شب را سرسختانه ادامه بدهم از این وضعیت رها می شوم . به من بگویید چه کار کنم .

جواب

سلام بر شما

نماز شب و انجام مستحبات، نورانیت شما را زیاد می کند و کمک می کند تا در مسیر توبه با صلابت بیشرتی گام بردارید. 

توسل به امام زمان (علیه السلام) هم بسیار مفید است و کمک می کند تا این راه سر تا سر خطر را بدون همراه و یاور نباشید: طی این مرحله بی همرهی خضر خطاست.»

البته باید به نوع گناه هم دقت کنید و سعی کنید عوامل بروز گناه را شناسایی کنید و آن ها را از زندگی خود کنار بگذارید. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی