بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از الناز خانم

با سلام جناب نباتی ایا این درسته که میگن اگه کسی رو نفرین کنی دامن خودتو میگیره؟ من با نامزدم و خانوادش یه سری مشکلات داشتم منو خیلی اذیت کردن و بهم تهمت زدن من خیلی ادم صبوری هستم ولی واقعاً انقدر اذیت شدم که نفرینشون کردم هم خودشو هم خانوادشو خدا هم انگار زیادی به حرفم گوش کرد الان چند وقته همش دارن بدبختی میکشن یه روز خوش ندارن ولی خودم ناراحت میشم ولی بازم دلم رضا نمیشه ازشون بگذرم حتی از نامزدم با اینکه دوسش دارم ولی یاد کارایی که باهام کرد میافتم نمیتونم بگذرم میترسم برای خانوادم اتفاقی بیافته

جواب

سلام بر شما

اگر کسی به انسان ظلم کند، اشکالی ندارد که نفرینش کنید. منتهی به شرطی که در نفرین زیاده روز نکنید. 

هر چند که نفرین کردن در حالتی که گته شد جایز است و مشکلی برای شما نخواهد داشت، اما در هر صورت پسندیده است که هب گذشته ها فکر نکنید و به جای تداعی خاطرات گذشته و نفرین کردن، به فکر آیندۀ خود باشید و با امید و توکل به خداوند لحظات حال خود را به خوبی و آرامش سپری کنید. 

موفق باشید

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت