بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم شقایق

سلام.می خوایم در ایام ماه رمضان به مسافرت برویم قصد۱۰روزه می کنیم ایا باید تمام ۱۰روز را در مسافرت بمانیم بعد برگردیم یا میتوانیم۴یا۵روز در مسافرت بمانیم بعد به منزل برگردیم؟

جواب

سلام بر شما

خواهرم! مگر می شود که از یک طرف قصد ده روز کنید و از طرف دیگر بنا داشته باشید ۵ روز بمانید؟!

قصد ۱۰ روزه یعنی این که واقعا تصمیم دارید در شهری که مقصد شماست، ده روز کامل بمانید. اگر (الکی) قصد ده روز کنید و نیت واقعی تان این باشد که کمتر از ده روز بمانید، قصد ده روزتان نادرست است و مسافر هستید.

بنابراین اگر می خواهید روزۀ خود را بگیرید و نمازتان هم کامل باشد، باید قصدتان با ادارۀ جدی تان یکی باشد. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی