بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از خانم فاطیما

۴۴ ساله هستم حدود ۱۲ کیلو کاهش وزن دارم آیا لازم است روزه بگیرم؟ به شدت ضعیف شده ام.

جواب

سلام بر شما

کمبود مزن دلل موجهی برای روزه خواری نیست. بنابراین، روزه های خود را بگیرید و فری افرادی را نخورید که به اسم دوست و به نام دلسوزی از شما تقاضا می کنند روزه خواری کنید.

تنها در صورتی می توان روزه نگرفت، که برای سلامتی انسان خطر جدی داشته باشد و موجب بیماری شود.  

کسی که روزه خواری می کند، از رحمت الهی دور می شود و گرفتار دامهای خوار کنندۀ شیطان می شود.

جسم انسان روزی داخل قبر می رود و خوراک کرم ها خواهد شد، روزه، موجب تقویت نورانیت و معنویت شماست و سپری می شود تا شما را از اتش جهنم نجات دهد. در روز قیامت روزه خوارهایی که به خاطر مسائل این چنینی روزه خواری کرده اند، دچار حسرت و خسران شدیدی می شوند. از یک طرف می بینند که به خاطر جسم خود، روزه را ترک کردند و آن جسم خوارک کرم ها شده است. و از سوی دیگر، می بینند که روزه داران چه ثواب و چه بهرۀ عظیمی دارند و خودش از آن همه بهره محروم شده است. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی