بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب غلامی

با عرض سلام وقبول طاعات و عبادات
وقتی روزه دارم متاسفانه دهانم بوی خیلی بد و آزاردهنده ای برای دیگران دارد و هرچند سعی میکنم در ماه مبارک رمضان جلسات و یا ملاقات کمتری داشته باشم، لیکن بعضا داشتن این ملاقات اجتناب ناپذیر است.تکلیف چیست؟ آیا میتوانم معدود روزهایی را که جلسات اجتناب ناپذیر دارم روزه نگیرم و قضای آن را ادا کنم؟ با تشکر

جواب

سلام بر شما

متشکرم. طاعات شما هم قبول باشه. 

۱ ـ بوی بد دهان مجوزی برای روزه خواری نیست و نباید روزه های خود را بخورید. اگر به این دلیل روزۀ خود را بخوریدف باید علاوه بر قضا، کفاره هم بدهید.

۲ ـ هر چند که بوی دهان روزه دار برای مردم جالب نیست، اما در روایت داریم که بوی بد دهان روزه دار در نزد خداوند از بوی مشک خوشبوتر است.

۳ ـ در خصوص حل مشکل می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت