امام باقر (علیه السلام) در رابطه با دعای بهاء که در سحرهای ماه مبارک رمضان خوانده می شود، فرمودند: اگر مردم می دانستند که این دعا چه عظمتی نزد خداوند دارد و اگر می دانستند که این دعا با چه سرعتی به اجابت می رسد، برای دستیابی به آن، با یکدیگر به جنگ بر می خواستند، هر چند با شمشیر!

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب غلامی

با عرض سلام وقبول طاعات و عبادات
وقتی روزه دارم متاسفانه دهانم بوی خیلی بد و آزاردهنده ای برای دیگران دارد و هرچند سعی میکنم در ماه مبارک رمضان جلسات و یا ملاقات کمتری داشته باشم، لیکن بعضا داشتن این ملاقات اجتناب ناپذیر است.تکلیف چیست؟ آیا میتوانم معدود روزهایی را که جلسات اجتناب ناپذیر دارم روزه نگیرم و قضای آن را ادا کنم؟ با تشکر

جواب

سلام بر شما

متشکرم. طاعات شما هم قبول باشه. 

۱ ـ بوی بد دهان مجوزی برای روزه خواری نیست و نباید روزه های خود را بخورید. اگر به این دلیل روزۀ خود را بخوریدف باید علاوه بر قضا، کفاره هم بدهید.

۲ ـ هر چند که بوی دهان روزه دار برای مردم جالب نیست، اما در روایت داریم که بوی بد دهان روزه دار در نزد خداوند از بوی مشک خوشبوتر است.

۳ ـ در خصوص حل مشکل می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • کاربران حاضر: 3
  • بازدید امروز: 2113
  • بازدید هفته: 31196
  • بازدید ماه: 140097
  • بازدید سال: 1663961
  • تاریخ به‌روزشدن سایت: خرداد ۹, ۱۳۹۶
عکس های متنوع تصادفی