بازدید کنندۀ گرامی! از حضورتان در سایت هم اندیشی دینی تشکر می کنم.
متأسفانه به علت مشغلۀ کاری فرصت پاسخگویی به سؤلات را ندارم، لطف کنید فعلا سؤالی مطرح نفرمایید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از جناب غلامی

با عرض سلام وقبول طاعات و عبادات
وقتی روزه دارم متاسفانه دهانم بوی خیلی بد و آزاردهنده ای برای دیگران دارد و هرچند سعی میکنم در ماه مبارک رمضان جلسات و یا ملاقات کمتری داشته باشم، لیکن بعضا داشتن این ملاقات اجتناب ناپذیر است.تکلیف چیست؟ آیا میتوانم معدود روزهایی را که جلسات اجتناب ناپذیر دارم روزه نگیرم و قضای آن را ادا کنم؟ با تشکر

جواب

سلام بر شما

متشکرم. طاعات شما هم قبول باشه. 

۱ ـ بوی بد دهان مجوزی برای روزه خواری نیست و نباید روزه های خود را بخورید. اگر به این دلیل روزۀ خود را بخوریدف باید علاوه بر قضا، کفاره هم بدهید.

۲ ـ هر چند که بوی دهان روزه دار برای مردم جالب نیست، اما در روایت داریم که بوی بد دهان روزه دار در نزد خداوند از بوی مشک خوشبوتر است.

۳ ـ در خصوص حل مشکل می توانید به این صفحه مراجعه فرمایید.

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
  • بازدید امروز: 3193
  • بازدید دیروز: 4318
  • بازدید سال: 1625046
  • کل نوشته‌ها: 1274
  • کل دیدگاه‌ها: 3797
عکس های متنوع تصادفی