بسم الله الرحمن الرحیم

سؤال از …

با سلام.

من یک سوال دارم که آیا وقتی کسی عذر شرعی داشته باشد می تواند به جای قضای آن، هر روز غذای فقیری رابدهد اگر چه گرفتن روزه بعداز ماه مبارک رمضان نتواند قضای روزه خود را بگیرد یعنی برایش سخت باشد؟

جواب

سلام بر شما

چنین چیزی امکان ندارد. قضای روزه ها به گردنتان است و باید بعد از ماه رمضان آن را به جا بیاورید. 

البته اگر یک سال بگذرد و قضای روزه را نگیرید، باید در برار هرد روز، یک مد طعام (۷۵۰ گرم گندم یا نان) به فقیر بدهید یا اینکه غذایی به او بدهید تا سیر شود، (کفارۀ تأخیر) ولی در این صورت هم قضای روزه به گردنتان است و باید به جا بیاورید.

زمستان فرصت خوبی برای قضا کردن روزه ها است. 

موفق باشید. 

متولد سال ۱۳۵۴ هستم. در سال ۷۶، توفیق پیدا کردم تا در جمع خوبان طلبه حضور داشته باشم و مشغول دروس حوزوی شوم. ـــــ بعد از ده سال مطالعه ی دروس حوزوی، وارد درس خارج حوزه شدم و از محضر اساتیدی چون: آیت الله العظمی وحید خراسانی، آیت الله سید احمد خاتمی و آیت الله محمد عندلیب همدانی استفاده کردم. به مدت شش سال از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی بودم ــــ همچنین در حوزۀ مشاوره ی خانواده، تربیت کودک، امور جوانان و نیز پاسخگویی به مسائل اخلاقی مشغول فعالیت هستم و در این رابطه هم دارای تألیفاتی هستم.
نوشته های مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

مدیر سایت: احمد نباتي
Thumb_141956
ای برادر! پشتیبان «ولی فقیه» باش، اما پیشاپیش «ولی فقیه» بایست و تیرهای زهر آگین دشمن را که به سوی او روانه می شوند به جان خریدار شو ... تنها عافیت طلبان دنیا دوست هستند که عوام فریبانه از «ولایت» و «ولایت مداری» دم میزنند، اما در هنگامه ی فتنه ها و امتحان های سخت، پشت سر ولی فقیه سنگر می گیرند، تا دنیای "فانی" خود را در خطر نبینند!  
ویــژه هـــا
پی گیری پرسش شما
آمار سایت
    عکس های متنوع تصادفی